Wojciech Szczęsny z kosmiczną pensją. Żaden bramkarz we Włoszech nie zarabia tak, jak Polak

Według informacji "La Gazzetta dello Sport" Wojciech Szczęsny jest najlepiej opłacanym bramkarzem we Włoszech. Polak ma też jeden z najwyższych kontraktów wśród wszystkich piłkarzy Juventusu.

Wojciech Szczęsny należy do najlepiej opłacanych piłkarzy Juventusu
fot. juventus.com

Włoscy dziennikarze pochylili się nad zarobkami piłkarzy Juventusu. Z ustaleń "La Gazzetta dello Sport" wynika, że Wojciech Szczęsny może liczyć na roczne zarobki w wysokości 12 milionów euro brutto (na jego konto wpływa połowa tej kwoty po opodatkowaniu). Polak dzięki temu jest nie tylko najlepiej opłacanym bramkarzem w Serie A, ale również nie ma się czego wstydzić na tle innych piłkarzy "Starej Damy" - wyższy kontrakt w Juve ma tylko Paulo Dybala.

Wojciech Szczęsny na zarobki nie może narzekać

Argentyńczyk może obecnie liczyć na rekordowe 13,5 miliona euro rocznie, ale to wkrótce może się zmienić. Fabrizo Romano przekazał już w listopadzie, że włodarze Bianconerich pracują nad zawarciem nowej umowy z 28-letnim napastnikiem. Obecny kontrakt Dybali wygasa bowiem w czerwcu przyszłego roku, wtedy mógłby odejść z Juventusu na zasadzie wolnego transferu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Wojciech Szczęsny #Serie A #Juventus

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo