Nowy plakat "świąteczny" Warszawy. Znów socrealistycznie i bez nawiązań do Bożego Narodzenia

Rok temu warszawski ratusz zamówił bożonarodzeniowe kartki świąteczne. Nie było na nich ani krzyża, ani Chrystusa, ani Betlejem. Teraz rządzona przez Rafała Trzaskowskiego stolica zaprezentowała "świąteczny" plakat. A na nim... blok i łyżwiarze bez twarzy.

Grafiki sprzed roku - utrzymane w konwencji świątecznych kartek - prezentowane były m.in. na oficjalnych profilach miasta w mediach społecznościowych. 

Na jednej z nich widać było Pałac Kultury i Nauki, charakterystyczną palmę na rondzie de Gaulle'a oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Na niebie widniał księżyc oraz gwiazda, które zdaniem części komentatorów przypominały półksiężyc będący symbolem islamu. Odniesień do religii chrześcijańskiej zabrakło.

Pojawiły się też zaproszenia do kolędowania z ludźmi... bez twarzy:

W tym roku do opracowania świątecznego plakatu zatrudniono tę samą autorkę. Efekt? Podobny. W formie socrealizm, w treści łyżwiarze bez twarzy na lodowisku, za którym znajdują się świerki i blok. Ponadto umieszczono napis: "Każdemu, bez wyjątków, wszystkiego dobrego". Nawiązań do religii czy ogólnie - świąt - brak.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo