Kolejny przypadek zakażenia odmianą Omikron. Od wtorku nowe obostrzenia

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała dziś o trzecim przypadku zakażenia nowym wariantem COVID-19 o nazwie Omikron. Dodano, że osoba zakażona opuściła już Wielką Brytanię. Od wtorku na Wyspach Brytyjskich będą obowiązywały nowe obostrzenia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w sobotę, że przy wjeździe do kraju obowiązkowe będzie wykonanie testu PCR, oraz zapowiedział nakaz noszenia maseczek w sklepach i pojazdach transportu publicznego.

Minister przekonywał w rozmowie z BBC, że rząd zadziałał tak szybko, jak tylko mógł i podjął proporcjonalne do problemu kroki.

"Powodem wprowadzenia wczoraj nowych restrykcji jest konieczność ochrony osiągniętych dotychczas efektów, które pozwolą nam cieszyć się ze świąt Bożego Narodzenia z naszymi rodzinami"

- powiedział w niedzielę.

Dodał, że rząd "wtedy kiedy to konieczne, podejmie odpowiednie środki".

Osoby powyżej 18. roku życia otrzymają w Wielkiej Brytanii dawkę przypominającą szczepionki przeciwko Covid-19 wcześniej, niż to dotąd zakładano. Znaczenie decyzji o przyspieszeniu kampanii szczepień podkreślił zastępca szefa doradców ds. szczepień brytyjskiego rządu prof. Anthony Harnden.

"Przyspieszenie programu, dzięki któremu w całej populacji podniesiony zostanie poziom przeciwciał, jest bardzo sensowną strategią"

- powiedział.

Brytyjski rząd powstrzymał się na razie od rekomendacji pracy zdalnej i rozszerzenia stosowania przepustek covidowych, co - zdaniem BBC - jest planem awaryjnym, który zostanie przyjęty w przypadku zimowego nasilenia pandemii.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo