Młoda Lewica chciała bronić sprzątaczki przed Lempart. Ale stwierdzili, że ta druga jest... "wyżej postawiona"

Utarczka Marty Lempart ze sprzątaczką przed biurem PiS staje się coraz głośniejsza. Zdenerwowanie kobiety na feministkę, która oblała farbą wejście do budynku, było całkowicie zrozumiałe i chyba nie sposób znaleźć nikogo, kto broniłby wulgarnej aborcjonistki. Z działaczy Młodej Lewicy - którzy skomentowali zajście, broniąc pani sprzątającej budynek - wyszła jednak przy okazji cała "kawiorowość" i "kastowość".

Przypomnijmy: liderka Strajku Kobiet wylała farbę na drzwi i schody prowadzące do budynku, w którym mieści się centrala Prawa i Sprawiedliwości. Nie reagowała przy tym na wezwania do posprzątania bałaganu, a zebrani z nią ludzie kpili z pani sprzątającej, wskazując, żeby "poprosiła prezesa, niech przyjdzie zmywać".

- Ja to sprzątam, by się pan wstydził - odpowiedziała sprzątaczka. 

W mediach społecznościowych od razu ruszyła akcja #MuremZaPaniąCoSprząta. Pojawiły się już nawet propozycje, jak wynagrodzić pani sprzątającej trud wątpliwej przyjemności spotkania z Martą Lempart i jej "dziełem". 

Zajście skomentowała Młoda Lewica, której działacze musieli mieć nie lada zgryz. Z jednej strony bowiem liderka proaborcyjnej akcji i twarz radykalnego feminizmu, z drugiej - "człowiek pracy".

Młodzi lewicowcy postanowili ostatecznie wziąć w obronie sprzątaczkę, zrobili to jednak tak nieelegancko i głupio, że ich wpis spotkał się z niemal samymi negatywnymi komentarzami. Jak brzmiał post?

Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety. Feminizm powinien łączyć wszystkie kobiety, niezależnie od ich statusu społecznego czy majątkowego. Każda kobieta zasługuje na szacunek za jej ciężką pracę.

A więc znaną głównie z chamskich, wulgarnych zachowań Lempart lewica stawia w społeczeństwie wyżej niż uczciwie i ciężko pracującą fizycznie kobietę? Na to wychodzi. Oto niektóre komentarze internautów:

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo