Kierowcy się ucieszą. Ceny za ubezpieczenie OC coraz niższe

Ceny obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń OC są coraz niższe. W listopadzie – w porównaniu z poprzednim miesiącem – średnia cena OC spadła o prawie 20 zł - wynika z treści dzisiejszej publikacji portalu RMF 24.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak podaje portal, ceny obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń OC są coraz niższe. W listopadzie – w porównaniu z poprzednim miesiącem – średnia cena OC spadła o prawie 20 zł.

"W tej chwili przeciętne OC kosztuje w Polsce jedynie 558 złotych. Rok temu kosztowało 641 złotych"

- wynika z Raportu Ubezpieczeniowego radia RMF FM i porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl, które cytuje portal.

Tańsze ubezpieczenia w Polsce

Zwrócono uwagę, że ubezpieczenia w Polsce tanieją - z przerwami - od 2017 r., co jest głównie "objawem coraz ostrzejszej rywalizacji cenowej między ubezpieczycielami".

"Towarzystwa w ten sposób próbują przyciągnąć do siebie jak największą liczbą nowych klientów i potem oferować im inne produkty - już ze znacznie wyższą marżą"

- podano.

Patrząc na dane z kolejnych miesięcy widać, że ta rywalizacja się zaostrza - dodano.

Byle zdobyć klienta?

Zdaniem ekspertów, przedstawicieli branży i Komisji Nadzoru Finansowego, których cytuje portal, sytuacja robi się jednak skomplikowana. Polisy OC stały się już dla niektórych towarzystw nierentowne. A to nie jest zdrową sytuacją - oceniono.

"Na rynku ubezpieczeniowym jest duża konkurencja. Towarzystwa walczą o klienta, a najłatwiej jest to zrobić ceną. Jednak ceną nie można konkurować bez końca. Dlatego nadzór alarmuje, że obecne stawki są bliskie progu opłacalności. Dlatego możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie mogą wzrosnąć"

- mówi Grzegorz Demczyszak z portalu Rankomat.pl, cytowany na stronach RMF 24.

Zwrócono uwagę na to, kluczowy wpływ na koszt polisy ma to, gdzie mieszkamy, a dokładnie to gdzie mamy zarejestrowane auto. W regionach takich jak Podkarpacie czy Opolszczyzna przeciętna polisa kosztuje około 460 zł. Natomiast na Pomorzu to nawet 640 zł.

Jak pisze RMF 24, takie różnice w cenach powodują że wiele osób próbuje zaoszczędzić wybierając miejsce rejestracji auta.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo