Sekretarz Stanu USA spotka się z przedstawicielami OBWE i NATO

Antony Blinken w przyszłym tygodniu poleci do Szkocji i na Łotwę w celu rozmów z szefami MSZ państw OBWE oraz NATO. Jak dodał departament stanu, sekretarz weźmie też udział w dwustronnych spotkaniach.

U.S. Department of State from United States, Public domain, via Wikimedia Commons

Do podróży do Europy, którą Blinken odbędzie w dniach 29 listopada-2 grudnia, dochodzi w okresie poważnego napięcia na linii Rosja i zachodni sojusz wojskowy po nagromadzeniu znacznych sił rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.

W Rydze amerykański polityk będzie uczestniczyć w spotkaniu przedstawicieli NATO i przeprowadzi rozmowy z sojusznikami z Paktu.

W Sztokholmie spotkają się ministrowie z krajów członkowskich państw OBWE i omówią obawy dotyczące bezpieczeństwa w regionie Europa-Eurazja - podał Departament Stanu.

Przedstawiciele USA, NATO i Ukrainy podnieśli w ostatnich tygodniach alarm, informując o ruchach rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą, sugerując, że Moskwa może przygotowywać przeprowadzenie nowego ataku na swojego sąsiada. Oskarżenia te Moskwa odrzuciła, nazywając je "sianiem strachu".

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sekretarz stanu USA

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo