Maseczki na zewnątrz? W tych miejscach to znów konieczne

W pierwszych miastach we Włoszech w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wraca obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. W Mediolanie, gdzie nakaz ten dotyczy centrum, kara za brak maseczki wynosić będzie od 400 do 3000 euro.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rozporządzenie wydał dziś burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala. Nakaz maseczek w handlowym centrum miasta będzie obowiązywać od soboty do końca roku, czyli w okresie intensywnych zakupów świąteczno-noworocznych.

- W Bergamo, również w Lombardii, czyli w mieście-epicentrum pierwszej fali pandemii, maseczki trzeba będzie nosić na zewnątrz od soboty od godz. 10 do 22 - ogłosił burmistrz Giorgio Gori. Już teraz zdecydował, że w noc sylwestrową wymóg ten zostanie przedłużony do godz. 2. Tam również kara będzie wynosić od 400 do 3000 euro.

Także w historycznym centrum Bolonii w piątek wchodzi w życie nakaz maseczek, który będzie obowiązywać do 9 stycznia.

Lokalne władze podjęły te decyzje dzień po tym, gdy rząd Włoch ogłosił zaostrzenie przepisów sanitarnych poprzez wprowadzenie wzmocnionej przepustki Covid-19 tylko dla zaszczepionych i wyleczonych. Wyłącznie z nią od 6 grudnia do 15 stycznia można będzie wejść do wielu miejsc publicznych: teatrów, kin, na imprezy sportowe i inne oraz do zamkniętych sali restauracji i barów.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#maseczki #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo