Wzrost zakażeń koronawirusem w Hiszpanii

Jak podaje hiszpański resort zdrowia, w kraju odnotowuje się niespotykane od sierpnia liczby zakażeń koronawirusem. Potwierdza to wcześniejsze zapowiedzi służb medycznych o nadchodzącej szóstej fali pandemii. Tylko pomiędzy wtorkiem a środą zanotowano ponad 8.5 nowych infekcji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformował hiszpański resort zdrowia, do środowego wieczora potwierdzono 8527 dobowych zakażeń koronawirusem, a łączny poziom infekcji przekracza już 5,11 mln przypadków.

Ministerstwo wyjaśniło, że z powodu zachorowania na Covid-19 zmarło już w Hiszpanii 87,9 tys. osób, z czego 38 pomiędzy wtorkiem a środą.

W czwartek rano liczba zakażeń przypadających na 100 tys. obywateli Hiszpanii przekroczyła poziom 148.

Szybko tymczasem przybywa ognisk zakażenia koronawirusem, głównie w placówkach zakwaterowania zbiorowego. W czwartek rano potwierdzono 21 infekcji wśród pacjentów szpitala w mieście Castellon de la Plana, na wschodzie kraju. Osoby te nie były leczone w placówce medycznej z powodu Covid-19.

Największe dwa ogniska zakażeń występują w czwartek w Andaluzji, na południu Hiszpanii. W zakładzie karnym w Alcolea koło Kordoby potwierdzono już ponad 400 zachorowań na Covid-19 wśród podopiecznych tego aresztu.

Z kolei w bazie wojskowej Cerro Muriano stwierdzono 53 zakażenia koronawirusem wśród członków personelu tej placówki. Izolacji poddano do czwartkowego popołudnia 400 żołnierzy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo