ZOBACZ niezwykły reportaż z ostatniego Wielkiego Wyjazdu na Węgry

Weekend w Budapeszcie minął pod znakiem Marszu Pokoju. Na tle tysięcy węgierskich flag, powiewały również te polskie, co nie uszło uwadze zagranicznych mediów oraz samego premiera Viktora Orbana. Reprezentacją znad Wisły były Kluby "Gazety Polskiej", które udały się do Budapesztu w ramach IX Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Organizatorzy wydarzenia nie spodziewali się tłumów, jakie przyciągnęła 65. rocznica wybuchu Powstania Węgierskiego. Według wstępnych szacunków budapesztańskiej policji, w sobotę ulicami stolicy maszerowało 500 tysięcy osób. Już teraz zapraszamy na kolejny X Wielki Wyjazd na Węgry, który odbędzie się 15 marca 2022 roku.

Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Weekend w Budapeszcie minął pod znakiem Marszu Pokoju. Na tle tysięcy węgierskich flag, powiewały również te polskie, co nie uszło uwadze zagranicznych mediów oraz samego premiera Viktora Orbana. Reprezentacją znad Wisły były Kluby "Gazety Polskiej", które udały się do Budapesztu w ramach Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Organizatorzy wydarzenia nie spodziewali się tłumów, jakie przyciągnęła 65. rocznica wybuchu Powstania Węgierskiego. Według wstępnych szacunków budapesztańskiej policji, w sobotę ulicami stolicy maszerowało 350 tysięcy osób. Później pojawiły się sprzeczne komunikaty, spośród których najwyższe szacunki opiewały nawet na milion osób.

ZOBACZ WYJĄTKOWY REPORTAŻ na vod.gazetapolska.pl 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, vod.gazetapolska.pl

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo