Zapadła decyzja ws. dawki przypominającej. Rozpoczęcie szczepień w najbliższych tygodniach

Dziś podczas spotkania Rady Medycznej z rządem zapadła decyzja o szczepieniach dawką przypominającą. Będą one mogły rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni i będą dotyczyć wszystkich zaszczepionych powyżej 18. roku życia.

Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

"Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Podczas dzisiejszego posiedzenia podziękowałem moim doradcom za ich rekomendację rozszerzenia grupy objętej szczepieniami dawką przypominającą" - napisał premier.

Jak dodał, "wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni".

"Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy"

- napisał premier.

"Rada dyskutowała o wzbierającej czwartej fali COVID-19, konieczności przyspieszenia procesu szczepień i obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego. Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych" - poinformował.

"Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń - szczególnie na terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!"

- napisał Morawiecki. 

Dr Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej, w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że rząd przyjął rekomendację rady dot. dawki przypominającej.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo