„Tak nam dopomóż… Tusk”. Co za absurd! Jachira recytowała... polityczną wersję „Roty”

Poseł Klaudia Jachira z sejmowej mównicy postanowiła zaprezentować własną "twórczość artystyczną". - Gdyby Maria Konopnicka pisała "Rotę" dzisiaj, to pewnie brzmiałaby tak - powiedziała, po czym recytowała... "Rotę" przerobioną na wersję polityczną. To już chyba przesada!

Klaudia Jachira
fot. transmisja z Sejmu

- Nie rzucim Unii, skąd nasz ród, praw kobiet ani mowy (...) Nie damy, by nas zgnębił wróg. Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart. Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów, aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy

- czytała na mównicy sejmowej Klaudia Jachira. 

Dalej pojawiają się stwierdzenia m.in. "nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz" albo "tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń" albo "Tak nam dopomóż Kosiniak, tak nam dopomóż "Trzaskowski". 

Zobacz happening Klaudii Jachiry:

Klaudia Jachira to posłanka znana z wielu happeningów w Sejmie. Tym razem jednak dotknęła kwestii "Roty" - pieśni powstałej przeciwko prześladowaniom polskości w zaborze pruskim. To utwór śpiewany przy okazji świąt narodowych i wzniosłych wydarzeń państwowych. Wplatanie tam Tuska czy Lempart wydaje się mocno nie na miejscu. 

- O mój Boże - skomentowała tylko prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Rota #Klaudia Jachira

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo