Trzaskowski jest dumny? Kandydatka na „Warszawiankę roku” Babcia Kasia zaatakowała policjantów

Policja zatrzymała w niedzielę podczas manifestacji na Placu Zamkowym Katarzynę A., która zaatakowała policjantów oraz kobietę uczestniczącą w zgromadzeniu. - W Warszawie zawsze możemy liczyć na osoby, które kandydują do tytułu warszawianki roku - ocenił nadkom. Sylwester Marczak.

Fot Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Marczak ocenił, że zgromadzenia i manifestacje, które odbywały się w niedzielę wieczorem na Placu Zamkowym, a także porannych były bezpieczne.

Atak "babci Kasi" 

- W Warszawie zawsze możemy liczyć na osoby, które kandydują do tytułu warszawianki roku. Najpoważniejsza interwencja maiła miejsce na Placu Zamkowym, tam zatrzymano panią Katarzynę A.

- powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że "powodem interwencji policji było zaatakowanie jednej z uczestniczek zgromadzenia. Została ona uderzona w głowę drzewcem od flagi". Dodał, że "później zaatakowani zostali policjanci, byli uderzani, szarpani itd."

- Niestety było konieczne zatrzymanie ze strony policjantów, stąd czynności prowadzone w tej sprawie, m.in. w związku z niewykonywaniem poleń policji, naruszeniem nietykalności i znieważeniem. Dzisiaj mają być również złożone zawiadomienia przez zaatakowana kobietę

- podkreślił.

Lempart też przeskrobała 

- Następne zdarzenie, to jest przejście ulicami Warszawy, to jest kolejny kandydat na warszawiankę roku, czyli pani Marta Lempart, która wyprowadziła osoby na trasę

- oznajmił Marczak.

Wskazał, że "wystarczyło wskazać, że będzie takie zgromadzenie". - Nie miałby z tym problemu ratusz, policjanci zabezpieczyliby całą trasę przemarszu, nie dochodziłoby do niebezpiecznych sytuacji, m.in. na Placu Bankowym - zauważył.

Zwrócił uwagę, że "podobna sytuacja miała miejsce w Alei Jana Pawła II. To pokazuje, że celem nie jest, aby manifestować, ale żeby w jakiś sposób skupić na sobie uwagę mediów".

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polska

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo