Kongres 590. Tomasz Sakiewicz: Patriotyzm gospodarczy pozwolił przetrwać bardzo wielu firmom

"590 to symbol polskiego produktu, symbol polskich usług, ale i symbol walki o polską gospodarkę" - wskazał podczas Kongresu 590 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Pierwszy dzień kongresu przyniósł wiele interesujących dyskusji o gospodarce.

Trwa Kongres 590
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Kongres 590. Wielu znakomitych gości

We wtorek ruszyła 6. edycja Kongresu 590 - to jedno z kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oprócz ekspertów ze świata polskiego i światowego biznesu, swoje wystąpienia przygotowali także przedstawiciele władz państwowych.

Polska gospodarka przeszła przez okres pandemii stosunkowo suchą stopą. Co prawda musieliśmy pogodzić się z chwilową recesją, musieliśmy pogodzić się z tym, że polskie PKB spadło o 2,8 proc., chociaż te wyliczenia są weryfikowane i pokazują, że ten spadek był nieco mniejszy. To było dla nas bardzo nieprzyjemne doświadczenie

- podkreślił wicepremier Jacek Sasin. 

Jednym z kolejnych gości Kongresu był prof. Przemysław Czarnek. - Nie ma rozwoju gospodarczego bez ścisłej współpracy z nauką, nie ma rozwoju bez współpracy na linii badania naukowe i gospodarka – oświadczył szef resortu edukacji i nauki w swoim wystąpieniu.

Z kolei minister Marlena Maląg wskazywała na fakt, że inwestycja w rodzinę jest celem i priorytetem rządu, jeżeli "chcemy wyjść z pułapki demograficznej". 

Odbywające się w Warszawie Forum Ekonomiczne Polska-Austria "Green Future" to jedno z wydarzeń w ramach Kongresu 590. Tu wystąpili prezydenci Polski i Austrii - było to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń całego Kongresu. Andrzej Duda przypomniał, że o dalszym rozwoju polsko-austriackich relacji politycznych miał okazję rozmawiać podczas spotkania z prezydentem Austrii Alexandrem Van Der Bellenem.

- Wierzę w to, że wizyta pana prezydenta Van Der Bellena w naszym kraju przyczyni się do tego, że te kontakty - i pomiędzy nami jako prezydentami, i pomiędzy naszymi rządami będą jeszcze bardziej intensywne, co będzie owocowało jeszcze bardziej sprzyjającymi warunkami współpracy gospodarczej i na wszelkich innych polach

 - powiedział Duda. "Liczę, że dzisiejsze wydarzenie będzie stanowiło asumpt do dalszej intensyfikacji relacji ekonomicznych i międzyludzkich" - dodał.

Tomasz Sakiewicz: Patriotyzm gospodarczy pozwolił przetrwać firmom

Nie zabrakło też odniesień do patriotyzmu gospodarczego. Dlaczego warto stawiać na to, co polskie? "590 to symbol polskiego produktu, symbol polskich usług, ale i symbol walki o polską gospodarkę" - zauważył redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

- W czasie covidu patriotyzm gospodarczy, polegający na tym, że kupowaliśmy polskie wyroby, korzystaliśmy z polskich usług, pozwolił przetrwać bardzo wielu firmom, które mogły upaść, gdyby nie spontaniczna pomoc wielu Polaków

- dodał.

Jak Tomasz Sakiewicz ocenia działania polegające na próbach bojkotu państwowych firm? Odpowiedź w naszym materiale wideo:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #Kongres 590

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo