Terroryzm, treści pedofilskie i zoofilskie. Zaprezentowano szokujące ustalenia polskich służb ws. migrantów

Materiały z egzekucji, spotkań organizacji terrorystycznych, fotografie o charakterze zoofilskim i pedofilskim - to treści znalezione przez polskie służby na nośnikach podczas weryfikacji tożsamości nielegalnych migrantów z terenów Białorusi.

tvp.info/screenshot

Dziś odbyła się wspólna konferencja prasowa ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. Tomasza Pragi.

Minister Kamiński podkreślił, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest bardzo poważna i wciąż dochodzi do szeregu prowokacji z udziałem białoruskich służb.

Podczas konferencji zaprezentowano też ustalenia polskich służb dot. 50 tzw. „uchodźców”, m.in. odzyskane z ich telefonów komórkowych.

Informacje te przedstawił dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora podczas konferencji przedstawiał zdjęcia z karty SD, które zostały zostały znalezione przez polskich funkcjonariuszy na jednym ze szklaków migracyjnych.

"Do tej pory trwają ustalenia, kto mógł być właścicielem tego nośnika danych, ale już teraz wiadomo, że zawiera ta karta szereg fotografii ukazujących takie jak to spotkanie różnego rodzaju grup terrorystycznych" - mówił Żaryn, pokazując zdjęcie ze spotkania Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, czyli jednej z organizacji terrorystycznych.

Na kolejnych fotografiach pozyskanych od obywatela Afganistanu - jak objaśniał rzecznik - pokazane zostały egzekucje przez dekapitacje, a także ciała zamordowanych osób. "Ten sam obywatel Afganistanu posiadał również bardzo dużo zdjęć arsenału broni maszynowej" - mówił.

Żaryn przekazał także, że na zdjęciach znajdował się także m.in. zamaskowany obywatel Iraku, który był ubrany w kamizelkę kuloodporną z bronią. "Wstępne informację służb wskazują, że mogła ta osoba działać w nieformalnych grupach zbrojnych" - dodał.

Ponadto na zdjęciach pokazane były powiązania migrantów z terytorium rosyjskim. "Afgańczyk przed tym, gdy dostał się do Polski przez terytorium Białorusi, przebywał długo w Federacji Rosyjskiej. Z materiałów zgromadzonych wynika, że chciał się udać do Niemiec" - mówił rzecznik. 

Szef MSWiA poinformował, że 50 osób wśród 200 zatrzymanych jest powiązanych ze środowiskami terrorystycznymi, bojówkami, zbrojnymi formacjami oraz Talibami i Państwem Islamskim.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo