Wiceminister zdrowia przedstawił dzisiejsze statystyki. Liczba zakażeń koronawirusem nie przekracza tysiąca

Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News, w piątek nie przekroczymy liczby tysiąca nowych przypadków zakażeń koronawirusem. - Dzisiaj jest wzrost, jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, o jedną czwartą, i jest ich 813 - podał Kraska.

Zdjęcie autorstwa Polina Tankilevitch z Pexels

Kraska pytany na antenie Polsat News, czy w piątek zostanie przekroczona liczba tysiąca przypadków zakażenia koronawirusem, odpowiedział:

"Dzisiaj nie przekroczymy tej liczby tysiąca nowych przypadków. Ten trend co prawda jest wzrostowy, ale nie aż tak duży jak to było w poprzednich dniach".

"Dzisiaj jest wzrost, jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, o jedną czwartą nowych przypadków, to jest 813. Nie mamy tego aż tak drastycznego wzrostu, jak obserwowaliśmy wcześniej"

- przekazał wiceminister zdrowia.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia informowało o 974 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 14 osób z COVID-19.


W pełni zaszczepionych – czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson – jest w Polsce ponad 19,32 mln osób.

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 073 tys. 097. W pełni zaszczepionych jest 19 mln 320 tys. 780 osób.

Łącznie do Polski dostarczono 59 mln 848 tys. 860 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 39 mln 467 tys. 795 dawek.

Dziś ruszyła rejestracja na szczepienia trzecią dawką dla wszystkich powyżej 50 lat i pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo