Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: To Tusk buduje eurosceptycyzm w Polsce. To gra polityczna

"To Donald Tusk i jego formacja, której jest szefem, odpowiada za napaści na Polskę i to on tak naprawdę buduje eurosceptycyzm w naszym kraju" - powiedział Patryk Jaki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. Dziś nasz portal ujawnił, że to właśnie za rządów Tuska przyjęto w parlamencie ustawę pozwalającą na podjęcie decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej zwykłą większością głosów w Sejmie.

Donald Tusk
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

"Propozycja jest bardzo prosta" - mówił Tusk w Płońsku, zwracając się do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wyjaśnił, że można zmienić jeden zapis w Konstytucji. Przypomniał, że artykuł 90 Konstytucji RP zakłada, iż umowę międzynarodową - na podstawie której Polska może przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach - ratyfikuje się większością 2/3 w parlamencie. Stąd lider PO zaproponował, by wpisać do Konstytucji, że wypowiedzenie umowy z UE też wymaga większości 2/3. "To jest bardzo proste przedsięwzięcie" - podkreślał Tusk.

PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem

- straszył lider Platformy Obywatelskiej.

O opinię na temat jego słów zapytaliśmy europarlamentarzystę PiS, Patryka Jakiego.

Jeżeli chodzi o Tuska i wychodzenie z Unii, to przypominam, że w tym zakresie ma on wyjątkowe osiągnięcia - to za jego czasów, kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej, Wielka Brytania wyszła z Unii. To on, razem z innymi elitami europejskimi, nie potrafił przekonać większości Brytyjczyków. Dlatego on niech się na ten temat nie wypowiada

- powiedział nam europoseł.

Odniósł się też do informacji, jaką podaliśmy dzisiaj rano, że to za rządów Donalda Tuska w październiku 2010 roku zmieniono zapis dotyczący możliwości wyjścia z Unii Europejskiej, ustalając, że wystarczy tylko zwykła większość. Zrobiono to krótko po wizycie Siergieja Ławrowa (MSZ Rosji).

Druga sprawa, rzeczywiście to Tusk wprowadził poprawkę, która to ułatwia. W związku z powyższym, jest to tylko i wyłącznie gra polityczna. A pamiętajmy, że jest też trzeci argument. Mianowicie to on i jego formacja, której jest szefem, odpowiada za napaści na Polskę i to on tak naprawdę buduje eurosceptycyzm w naszym kraju, bo Polacy mają swoją godność

- dodał Patryk Jaki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Unia Europejska #Patryk Jaki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo