Tusk chciał o chlebie, dostał odpowiedź. „Za PO można było kupić mniej bochenków niż obecnie”

Donald Tusk w dzisiejszym wystąpieniu odniósł się do cen chleba. Atakował polityków PiS. Szybko otrzymał odpowiedź. - Za rządów PO-PSL można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie - ocenił szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski. Radosław Fogiel ironizował: "Gdy PO udaje, że jest blisko ludzi (...) efekt jest komiczny".

Donald Tusk
Filip Blazejowski; twitter.com/nmaliszewski

W sobotę podczas konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej lider ugrupowania Donald Tusk ocenił, że PiS chce "wyprowadzić Polskę z UE". Krytykował też rządzących za rosnące ceny żywności, w tym chleba, i - jak oceniał - brak wiedzy na ten temat przedstawicieli PiS i rządu.

Do słów Tuska odniósł się we wpisie na Twitterze szef Rządowego Centrum Analiz. Maliszewski zacytował wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu, w którym wicepremier zapewnił, że "żadnego polexitu nie będzie", a cała sprawa to "propagandowy wymysł PO".

"Wierzą w to zagrożenie tylko wyborcy PO. Brexit obnażył słabość Tuska jako szefa Rady Europejskiej, więc niech w Polsce nie doradza"

- napisał Maliszewski.

Szef Rządowego Centrum Analiz przytoczył także dane GUS dotyczące średniego wynagrodzenia na przestrzeni rządów PO-PSL (2007-2015).

"Za czasów rządów PO-PSL można było kupić mniej bochenków chleba (1180, 1246) niż obecnie (1314) za średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw"

- napisał Maliszewski.

Również wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do wypowiedzi lidera PO na temat cen żywności, w tym chleba.

"Tusk mówi o cenach żywności. Faktycznie, ich wzrost to problem, nie tylko w Polsce, jak widać z poniższych nagłówków. Ale zasadnicze pytanie brzmi: ile można było kupić za pensję minimalną lub średnią za jego rządów, a ile dziś. I to jest kluczowe w tej sprawie"

- napisał Fogiel, który zamieścił również nagłówki różnych europejskich gazet dotyczące wzrostu cen żywności.

Zastępca rzecznika PiS ironizował także na temat objazdu szefa PO po Polsce.

"Donald Tusk odkrywa Polskę: +Byłem w Goleniowie, Olecku, Gołdapi. Wiecie co? Wszędzie jest podobnie, ci ludzie wszędzie mają te same ambicje+. Imponujący wysiłek poznawczy. Zawsze gdy Platforma udaje, że jest blisko ludzi i wyjeżdża z Warszawy, efekt jest komiczny" - napisał Fogiel.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com,

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo