Prawo i Sprawiedliwość ucieka opozycji. 39,5 proc. poparcia w najnowszym sondażu

Partia rządząca umacnia się na pozycji lidera i coraz bardziej zostawia w tyle Koalicję Obywatelską z Donaldem Tuskiem. Według najnowszego sondażu Zjednoczona Prawica może liczyć na 39,5 proc. poparcia (to wzrost o 5 proc), Druga - Koalicja Obywatelska uzyskała 24,54 i traci 1 punkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Sejm RP
twitter.com/KancelariaSejmu

Jak wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu", gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 39,5 proc. głosów ankietowanych. Jak podkreśla gazeta, jest to 5 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim badaniem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 24,54 proc. głosów ankietowanych, która traci 1 punkt proc.

Według sondażu do Sejmu weszłaby też partia Polska 2050 Szymona Hołowni - 14,32 proc. - to 2 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu Pollster dla "SE", Lewica - 7,56 proc., oraz Konfederacja - 7,35 proc.

Poza progiem wyborczym - według sondażu Pollster dla "SE" - znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,66 proc., Kukiz'15 - 1,08 proc., oraz Porozumienie Jarosława Gowina - 0,71 proc.

Badanie dla "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września na próbie 1048 dorosłych Polaków.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, se.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo