Rosja rozbita w Gdańsku! Świetny mecz Polaków w siatkarskich Mistrzostwach Europy

Polscy siatkarze bardzo pewnie pokonali 3:0 Rosjan w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. Sborna w Gdańsku została stłamszona już w pierwszym secie, w którym zdobyła zaledwie 14 punktów. "Mieć od początku do końca mecz z Rosjanami to jest duża sztuka" - ocenił Michał Kubiak.

Polscy siatkarze pokonali Rosjan i awansowali do półfinału mistrzostw Europy
fot. CEV

Tylko jeden z setów wtorkowego ćwierćfinału siatkarskich Mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Rosją był wyrównany. W dwóch pozostałych gospodarze nie pozwolili wicemistrzom olimpijskim zdobyć nawet 20 punktów.

Czy to był nasz najlepszy mecz w tym turnieju? Chyba tak. Trudno z boiska ocenić to na gorąco. Nie widzieliśmy jeszcze żadnych statystyk. Zagraliśmy mecz, który mieliśmy od początku do końca pod kontrolą i z tego się cieszymy. Mieć od początku do końca mecz z Rosjanami to jest duża sztuka

- powiedział Michał Kubiak.

Polacy pokonali Rosjan w ćwierćfinale

Podopieczni Vitala Heynena stopniowo w tym czempionacie Starego Kontynentu grali coraz lepiej. W fazie grupowej zdarzało im się bowiem tracić sety ze znacznie niżej notowanymi rywalami, jak Grecy czy Portugalczycy.

Nasza obecna gra mi się podoba. Chyba wszystkim się podoba. Mnie najbardziej podobało się to, co się działo w hali. Takich chwil się na pewno nie zapomina do końca życia

- zaznaczył kapitan mistrzów świata, nawiązując do kompletu kibiców na trybunach Ergo Areny.

Doświadczony przyjmujący podkreślił, że nigdzie indziej na świecie nie ma takiej atmosfery na meczach siatkówki jak w Polsce.

To, co się dzieje u nas, przechodzi ludzkie pojęcie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać przed taką publicznością.

Polacy zapewnili sobie awans do strefy medalowej Mistrzostw Europy, co według niektórych było celem minimum po nieudanych igrzyskach w Tokio. Kubiak jednak nie odpowiedział wprost na pytanie tego dotyczące.

Nie wiem, czy to był cel minimum czy maksimum. Po prostu chcieliśmy się na tym turnieju cieszyć siatkówką i tym, że jeszcze chwilę możemy spędzić ze sobą czasu.

W sobotę w Katowicach o awans do finału Biało-czerwoni zagrają ze Słowenią lub Czechami. Spotkanie z udziałem tych ekip odbędzie się w środę w Ostrawie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#siatkówka ##POLRUS #Polska-Rosja

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo