„Zadanie specjalne” Anity Gargas ujawnia: kto jest konkurentem TV Trwam na multipleks?

  

W premierowym odcinku "Zadania specjalnego" Anita Gargas ujawniła kto kryje się za spółką będącą jedynym konkurentem TV Trwam do miejsca na multipleksie przeznaczonego dla programów religijno-społecznych. To spółka wieczorna.pl należąca do Adama Fularza. Prezes zamierza promować  żydo-tolteko-hindso-buddyzm. Pytany o dorobek chwali się reportażem z wakacji w Rio de Janeiro nakręconym amatorską kamerą. Nie ma pieniędzy, ale za to „różne udziały, jak to kapitalista”. W „studio telewizyjnym” zamiast kamer i sprzętu trzyma stół do ping-ponga i dwa rowery.  Jego wniosek koncesyjny właśnie został przyjęty do rozpatrzenia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.  

- Sprawa wydawałaby się błaha i może nawet zabawna, gdyby nie fakt, że w poprzednim, głośnym konkursie koncesyjnym o miejsce na multipleksie, konkurentami TV Trwam również były podobne egzotycznie spółki. Nie miały zaplecza ani kapitału. Nikt traktował ich poważnie w kategorii rywali dla telewizji Trwam. Telewizji, która m.in. zebrała 2,5 milionów podpisów poparcia i nadaje profesjonalnie od dziewięciu lat. Tymczasem przegrała. Jedna ze spółek, która KRRiTV wydała się odpowiedniejsza i otrzymała miejsce na platformie, ostatecznie  okazała się tak słaba finansowo, że odstąpiła swoje miejsce TVN-owi - przypomina w rozmowie z portalem niezalezna.pl Anita Gargas, dziennikarka „Gazety Polskiej” i autorka programu „Zadanie specjalne” w Telewizji Republika.

Właścicielem wieczorna.pl jest Adam Fularz. Reporterów „Zadania specjalnego” przyjmuje w czapce przypominającej nakrycia głowy smerfów i bluzie z pluszu. Siedziba jego spółki mieści się na jednym z cichych osiedli w Zielonej Górze, w prywatnym domku jednorodzinnym należącym do jego rodziców. Na próżno szukać na płocie tabliczki  z nazwą firmy. W domu przyjmuje za to… dentysta.

W końcu na jednym z okien,  z tyłu budynku dziennikarze dostrzegają kartkę formatu A4 z napisem „wieczorna.pl”. Wygląda na pospiesznie wydrukowaną przed przyjazdem ekipy telewizyjnej.

Fularz zaprasza reporterów do środka, ale nie chce pokazać studia. Tłumaczy, że będzie w części domu, po której może oprowadzić „ewentualnie po weekendzie, jak bardziej posprząta”. - Nie wiem, czy to tak powinno się pokazywać. Tam jest stół do ping-ponga, na którym czasem jakieś papiery rozkładamy. No trochę jest jeszcze wilgotno na podłodze  - mówi nie chcąc wpuścić za sobą operatora „Zadania specjalnego”.

Co nieco udaje się jednak zobaczyć. W pomieszczeniu nie widać sprzętu do realizacji telewizyjnej. Fularz spuszcza głowę: - Muszę go zakupić zanim będę miał decyzję (Rady Radiofonii i Telewizji - red.) ponieważ w ramach projektu, który realizuje mam to przewidziane, więc będzie to realizowane - zapewnia.

Twierdzi, że na multipleksie chciałby nadawać w formacie HD. Liczy się z kosztami 6 milionów zł. - Wiem jak to jest rozliczane, jak to trzeba płacić. Założyłem taki scenariusz, że po prostu tę stację uruchomię i ona zafunkcjonuje. Inaczej by mnie nie było na to stać żeby robić stację i za wszystko samemu płacić. W tym okresie spowolnienia gospodarczego trudno taki projekt spiąć finansowo - przyznaje.

Jak więc zepnie swoją telewizję? - Jestem właścicielem też różnych udziałów, jak to kapitalista - zdradza. Szczegółów już nie. 

Nieco więcej ujawnia, gdy pada pytanie,  jaki ma pomysł na swoją telewizję. - Pokazałbym treści, które są od twórcy, który się określił jako żydo-tolteko-hinduso-buddysta. Tworzy filmy bez słów i mówi muzyką - wyjaśnia. Tłumaczy, że chciałby robić „telewizję społeczno-religijną odmienną od tej, którą spotykamy dotychczas w mediach”. 

- Kiedy wystartował konkurs (na miejsce na multipleksie - red.) zobaczyłem jak wygląda konkurencja, jakie mam szanse i stwierdziłem, że w zasadzie czemu nie. Można zaproponować coś co przyciągnie więcej widzów, będzie miało troszeczkę lepsze szanse rynkowe - przekonuje Fularz.

Na jego doświadczenie składa się: praca w telewizji internetowej - jego własnej - którą prowadzi od jak twierdzi 1998 roku.  - W 2004 przeszliśmy na format 2.0, czyli użytkownicy mogą dodawać treści. To nie jest zbyt duża stacja, to jeden z moich wielu portali - mówi.

Na pytanie jaki program stworzyła przez te lata jego ekipa i gdzie można go zobaczyć, Fularz odsyła do internetu pokazując swój reportaż z Rio de Janeiro. - Sam go wyprodukowałem - chwali się. Materiał jednak bardziej przypomina audycję radiową, nie program telewizyjny. Prezes wieczornej.pl kiwa głową:  - Nie mogliśmy tam zabrać droższego sprzętu po prostu, to było kręcone na takim podręcznym sprzęcie.

Jak tłumaczy ma  „dwóch operatorów”.  Czym się zajmują?  - Przesyłam im filmy, a oni je montują  i wstawiają na platformę zarządzania (stronę internetową - red) - mówi. Zatrudnia kilkanaście osób. - Na różnych takich umowach śmieciowych i dwie na stałych etatach - wymienia. Pracowników w firmie jednak nie widać.

Sąsiedzi pytani przez reporterów „Zadania specjalnego”, czy wiedzą coś o medialnej działalności mężczyzny uśmiechając się zaprzeczają. - Nie, pierwsze słyszę - padają odpowiedzi. Nikt nie widział też kręcących się po okolicy reporterów czy operatorów.

Wniosek koncesyjny pana Adama został właśnie przyjęty do rozpatrzenia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Policja zatrzymała czterech kibiców

/ Klaus Hausmann

  

Cztery osoby podejrzewane o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zatrzymała policja w czasie sobotniego przemarszu kibiców Jagiellonii Białystok z centrum miasta na stadion - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Przemarsz związany był z tzw. Świętem Ultry, czyli trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów białostockiej drużyny, aktualnego piłkarskiego wicemistrza Polski. Od ubiegłego roku, przed pierwszym meczem wiosennej rundy rozgrywanym przez Jagiellonię u siebie, kibice z Ultry organizują przemarsz w klubowych barwach z centrum miasta na stadion.

Według szacunków policji, w sobotnim przemarszu wzięło udział ok. 400 osób, ale nie obyło się bez incydentów.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, cztery osoby zostały zatrzymane w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zabezpieczających ten przemarsz. Odnotowano też prawie trzydzieści wykroczeń, za co policjanci nakładali mandaty i kierowali wnioski o ukaranie do sądu.

"W związku z zachowaniem osób naruszających prawo, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. W stronę dbających o bezpieczeństwo policjantów przestępcy rzucali butelki i materiały pirotechniczne"

- dodał Krupa. Żaden z funkcjonariuszy nie doznał obrażeń.

Jak podał, zatrzymane osoby mają od 20 do 53 lat, były pod wpływem alkoholu; trafiły do policyjnej izby zatrzymań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl