Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef biura prezydenta Ukrainy: na Wyspie Węży nie ma już żołnierzy rosyjskich • • •

10 lat temu „Gazeta Polska Codziennie” po raz pierwszy pojawiła się w kioskach

Trudno w to uwierzyć, ale dziś mija dekada od momentu, w którym „Gazeta Polska Codziennie” pojawiła się w kioskach. Po 10 latach twórcy pierwszych numerów mówią wprost – dokonaliśmy niemożliwego.

Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Kilka tygodni przed ukazaniem się gazety podjęliśmy decyzję, aby założyć dziennik, który wystartuje przed wyborami. Nie mając pieniędzy i zespołu, lecz jedynie doświadczenie zawodowe i zapał, wydawało się to niemożliwe. To, że gazeta ukazała się 9 września, zaliczaliśmy do fantastycznych cudów, które zawdzięczaliśmy całemu zespołowi. To, że gazeta ukazuje się 10 lat, to jednak przede wszystkim zasługa naszych Czytelników. Mimo że nie mogliśmy zaproponować dodatków i jakiejś wspaniałej szaty graficznej, mogliśmy zawsze liczyć na naszych czytelników i utrzymaliśmy się na rynku.
- mówi nam Tomasz Sakiewicz. 

W podobnym tonie wypowiadają się dziennikarze, którzy swoje kariery zaczynali w „Codziennej”. 

Gdy 10 lat temu na 4. piętrze kamienicy przy ul. Filtrowej powstawały pierwsze zerówkowe (nie do druku) numery „Codziennej”, już wtedy czuć było, że bierzemy udział w powstawaniu czegoś wyjątkowego, gazety, która na stałe wejdzie w polski pejzaż medialny. To były wyjątkowe chwile, nie zapomnę ich nigdy.
- mówi nam Samuel Pereira, który dzisiaj jest redaktorem naczelnym TVP Info. 

Wojciech Mucha, dziś redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, podkreśla, że Tomaszowi Sakiewiczowi udało się zebrać niesamowity zespół. 

„Codzienna”, szalony pomysł Tomasza Sakiewicza, ten z gatunku niemożliwych a realizowalnych. Udało się zebrać w jednym miejscu kompletnie różnych ludzi, łączyło ich jednak to, że nie godzili się na układ medialny, który na trwałe miał zapanować w III RP. Zaczynaliśmy i trwaliśmy w warunkach często skrajnie niekorzystnych, za to zawsze ze wsparciem naszych Klubowiczów i Czytelników. Sakiewicz nie kalkulował. Nie bał się dać szansy młodym, często nieopierzonym dziennikarzom i za tamtą odwagę należy mu podziękować. Uważam, że był to i pozostaje jeden z największych sukcesów naszego środowiska. Oprócz doświadczenia zawodowego zyskałem dzięki „Codziennej” grono wspaniałych nauczycieli, przyjaciół, znajomych i… żonę. Dziękuję za te lata.
- mówi nam Wojciech Mucha. 

O wadze „Codziennej” mówi nam też Maciej Marosz. Słynny współautor „Resortowych dzieci” nie pracuje już dziś jako dziennikarz i zajmuje się programowaniem.

„Codzienna” była żywiołowym projektem, który uzupełnił ważną lukę na rynku medialnym. Dostarczał ludziom o poglądach konserwatywnych codziennych informacji.
- mówi nam Maciej Marosz. 

W związku z 10. rocznicą ukazania się "Codziennej", w dzisiejszym wydaniu gazety pojawiła się okolicznościowa okładka.

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo