Ujawniono majątek Szymona Hołowni. Ile zgromadził lider Polski 2050?

Szymon Hołownia nigdy nie pełnił funkcji publicznych, więc oświadczeń majątkowych nie musiał wypełniać. Dziennikarze Magazynu Wirtualnej Polski opisali majątek byłego prezentera TVNu. Wartość nieruchomości określana jest na kilka milionów złotych.

Szymon Hołownia
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

„Przepisy jasno precyzują, kto i kiedy jest zobowiązany do składania oświadczeń majątkowych”

– odpowiedział dziennikarzom Michał Kobosko. Przewodniczący partii Polska 2050 podał, że Szymon Hołownia nie podlega temu obowiązkowi. Jak dodał, Hołownia wielokrotnie deklarował, że będzie postępował zgodnie z literą prawa.

Autorzy publikacji zaznaczają, że Hołownia jest bez wątpienia człowiekiem zamożnym, lecz na ten obraz nie składają się informacje o zgromadzonych pieniądzach, ponieważ takich danych nie udało się zweryfikować. Jak czytamy, lider Polski 2050 jeździ 3 litrowym dieslem - BMW 530d Touring (G31). Pracuje w apartamencie w centrum Warszawy.

Nieruchomości

W marcu 2015 r. za 670 tys. Hołownia sprzedał 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskiej dzielnicy Wawer, a w listopadzie tegoż roku sprzedał za 1,7 mln złotych 90-metrowe mieszkanie wraz z miejscem postojowym w apartamentowcu na warszawskim Powiślu w pobliżu Centrum Nauki Kopernik - wynika z analizy ksiąg wieczystych.

Dziennikarze uważają, że Hołownia razem z żoną kupili „za 2 mln zł dom na zamkniętym osiedlu w Otwocku, niemal tuż nad przepływającą przez podwarszawskie miasteczko rzeką Świder”.

Dom ma mieć powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych, a działka na której stoi – 1500. Jak czytamy, nieruchomość obciąża hipoteka w wysokości 3 107 287 zł z tytułu kredytu udzielonego przez jeden z banków.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że małżeństwo kupiło za 940 tys. zł 64,5 metrowe mieszkanie w apartamentowcu na warszawskim Powiślu wraz z dwoma miejscami w podziemnym garażu. Na mieszkanie ma być nałożona hipoteka na kwotę 1,5 mln zł.

Jak dodaje WP, Hołownia posiada również działkę o powierzchni 0,6 ha na Podlasiu. Na niej stoi 120 metrowy dom oraz zabudowania gospodarcze. W 2012 r. za 22 tys. Hołownia miał dokupić dodatkowy hektar wokół swojej posiadłości.

„Rzeczoznawca majątkowy, który na naszą prośbę wycenił podlaską posiadłość byłej gwiazdy TVN, oszacował wartość działek, domu i budynków gospodarczych na 900 tys. zł. W przeciwieństwie do domu w Otwocku i mieszkania w Warszawie, nieruchomości na Podlasiu są wyłączną własnością Szymona Hołowni. Nie obciąża ich żadna hipoteka”

– czytamy na portalu.

Jak dodają autorzy, wszystkie nieruchomości Hołowni, których jest właścicielem lub współwłaścicielem według rzeczoznawców oraz cen transakcyjnych mają wartość 3,84 mln zł.

Zaznaczono, że polityk nie występuje w żadnych spółkach kapitałowych zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

 Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo