Elon Musk z wizytą w podberlińskiej fabryce

Elon Musk w tym tygodniu odwiedził gigantyczną fabrykę zlokalizowaną w Grünheide pod Berlinem. Założyciel Tesli wyraził nadzieję, że budowa pierwszych samochodów elektrycznych w tych zakładach produkcyjnych ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. 

Wikimedia Commons- Mamy nadzieję otrzymać zgodę na wyprodukowanie pierwszych samochodów już w październiku jeśli będziemy mieli szczęście - stwierdził Elon Musk.  

Warto zauważyć, że ze względu na protesty ekologów jak i problemy biurokratyczne otwarcie gigafabryki w podberlińskiej miejscowości zostało już raz przełożone.


Czasami mam wrażenie, że łatwiejsze jest wymyślenie nowych technologicznych rozwiązań niż pokonanie niemieckiej biurokracji - oznajmił Musk.


Obecnie koncern z Palo Alto oczekuje na ostateczną zgodę urzędu środowiska w Brandenburgii. Z tego też względu nie należy wykluczyć kolejnych opóźnień, które potrwałyby do 2022 roku. 


Podczas wizyty w fabryce Grünheide dyrektorowi generalnemuTesli towarzyszył  przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Armin Laschet.

 

Docelowo zakład Grünheide umożliwi stworzenie 12 tys. miejsc pracy i umożliwi produkcję około 500 tys. samochodów elektrycznych rocznie. W zakładach tych powstawać mają ponadto ogniwa bateryjne. 


 

 

Źródło: niezalezna.pl

#branża motoryzacyjna #Elon Musk #Tesla #samochody elektryczne #Armin Laschet

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo