Chcesz mieć psa? Pomoże… sztuczna inteligencja

Pewien portugalski startup rozwija projekt skrzynki na żywność dla psów, która informuje właściciela czworonoga o prawidłowym żywieniu zwierzęcia. Jak zapewniają twórcy, dzięki modelowi sztucznej inteligencji urządzenie pomaga lepiej dbać o zdrowie czworonoga.

Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Jak podała regionalna telewizja Porto, skrzynka na żywność została skonfigurowana z systemem sztucznej inteligencji oraz smartfonem właściciela zwierzęcia. Pan jest informowany przez aplikację na bieżąco o zapotrzebowaniu na żywność swojego pupila, a także czuwa nad prawidłową dietą zwierzęcia.

Urządzenie jest w stanie ostrzec właściciela m.in. przed otyłością czworonoga, a także przypomina mu o wizytach u weterynarza.

Autorzy skrzynki nazywanej Barkyn Home zapowiedzieli już umiędzynarodowienie konceptu. Planują m.in. jesienią rozpocząć sprzedaż na rynek włoski i hiszpański.

Wśród innowacyjnych rozwiązań skrzynki na żywność dla psów jest m.in. opcja samodzielnego zamawiania przez urządzenie karmy u jej producenta.

To jeszcze nie wszystko. Innowacyjna skrzynka pozwala również na szybki kontakt z weterynarzem, a także z treserami psów w celu opracowania indywidualnego treningu dla czworonoga. 
 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo