Niedługo ustawa o zakupie mieszkania bez wkładu własnego. Premier apeluje o szybsze prace

"Poprosiłem o przyspieszenie prac, tak aby w ciągu paru tygodni powstał projekt ustawy o gwarancji przez państwo wkładu własnego na zakup mieszkania dla małżeństw do 40. roku życia" - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki
Krystian Maj/KPRM

Szef rządu na briefingu prasowym wskazywał, że Skarb Państwa stać na to, aby gwarantować wkład własny na zakup mieszkania dla młodych rodzin.

To program, który ma skompensować ten odwieczny deficyt w Polsce - brak mieszkań, brak "czterech kątów". To było i jest marzenie wielu młodych polskich rodzin, także tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia musieli za ocean czy kanał La Manche emigrować

 - powiedział premier.

Dlatego - jak dodał - zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacji o przyspieszenie prac w tym zakresie. "Tak, żeby w krótkich paru tygodniach powstał całościowy projekt ustawy (...) o gwarancji wkładu własnego dla małżeństw do 40. roku życia" - zapowiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że propozycja będzie także zakładała wsparcie "na powiększenie mieszkania". "Jak ktoś już ma swoje mieszkanie, spłaca kredyt hipoteczny(...), to żeby państwo też pomogło w polepszeniu standardu" - dodał szef rządu.

Premier na briefingu prasowym podkreślił też, że "rodzina jest najważniejszym i najwspanialszym fundamentem całego społeczeństwa".

Jest nie tylko ostoją, jest miejscem, w którym rozwijają się zdolności, ale przede wszystkim jest miejscem, w którym uczymy się dobra, uczymy się tego, czym jest pomoc drugiemu człowiekowi, czym jest miłość

 - powiedział.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #premier #mieszkania bez wkładu własnego #uchwała #Polski Ład

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo