"Zawsze będę mu pomagał". Wałęsa nie kryje politycznych sympatii. Oficjalnie wsparł Tuska

Lech Wałęsa pozostaje aktywny w polityce za sprawą komentowania jej w mediach. Tym razem postanowił "posłodzić" Donaldowi Tuskowi. Lidera Platformy Obywatelskiej obsypuje pochwałami i mówi o nim w samych superlatywach. Apeluje nawet: "Patrioci, głosujcie na Tuska".

Lech Wałęsa
Jan Sroda/Gazeta Polska

Czy powrót Donalda Tuska do polityki oznacza nową jakość? - zapytali Lecha Wałęsę dziennikarze "Rzeczpospolitej". Do tej pory były prezydent dość powściągliwie wypowiadał się o powrocie byłego premiera do polskiej polityki, ale tym razem poszedł na całość.

- Będę mu zawsze pomagał, to wyjątkowo zdolny polityk - wypalił Wałęsa, dodając:

Wszyscy patrioci, głosujcie na Tuska.

Wałęsa stwierdził też, że dobrze, że Tusk nie wystartował w wyborach prezydenckich w 2020 roku, bo "miał duży elektorat negatywny". Uważa też, że wrócił do polskiej polityki w dobrym momencie. Na tym seria pochwał się nie zakończyła...

- I bardzo dobrze, trzeba mu pomóc, dać mu zwyciężyć. To jedyna szansa, by Polska wróciła na właściwą drogę

- powiedział były prezydent.

Padło też pytanie o Szymona Hołownię. Według Wałęsy, lider Polski 2050 "musi zaczekać" a to czekanie miałoby polegać na... pomocy Donaldowi Tuskowi w wygraniu wyborów.

- To też bardzo zdolny polityk, ale teraz musi zaczekać. Powinien włączyć się w pomoc Tuskowi. Powinien na kilka lat odpuścić dla dobra Polski

- ocenił Wałęsa.

Nie wiadomo, czy takie wsparcie od Wałęsy nie będzie dla Donalda Tuska "pocałunkiem śmierci". Kiedyś były prezydent bywał na konwencjach PO, ale w 2019 roku wywołał skandal, gdy tuż po śmierci śp. Kornela Morawieckiego, właśnie na konwencji Platformy nazwał go "zdrajcą". Od tej wypowiedzi odcinali się nawet politycy opozycji. 

 Źródło: niezalezna.pl, rp.pl

 

#Lech Wałęsa

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo