Wymóg szczepienia w prywatnych firmach? Cuomo naciska na pracodawców

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w poniedziałek, że zwraca się do właścicieli prywatnych firm, aby wprowadzili w nich wymóg szczepienia na Covid-19. Zapowiedział też, że pracownicy transportu publicznego będą musieli szczepić się lub regularnie testować.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/huntlh

Cuomo oznajmił również, że jeśli liczba zakażeń koronawirusem nie zacznie spadać, rozważy wprowadzenie obowiązku szczepień dla pracowników domów opieki, nauczycieli i pracowników służby zdrowia.

Gubernator zdecydował też niedawno, że pracownicy administracji stanowej będą musieli się zaszczepić przeciwko Covid-19 lub przedstawiać co tydzień wyniki testów.

W stanie Nowy Jork zarządzenie o obowiązku szczepień dla urzędników stanowych i pracowników transportu publicznego będzie obowiązywać od Święta Pracy, które przypada w tym roku 6 września.

Gubernator zachęca władze lokalne w Nowym Jorku oraz kuratoria okręgów szkolnych na obszarach z wysokim wskaźnikiem zakażeń koronawirusa, by również wprowadziły taki wymóg dla swoich podwładnych.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo