Antoni Macierewicz na manifestacji #PoStroniePolski: TK broni niepodległości, sprawiedliwości i suwerenności

- Trybunał Konstytucyjny broni tych praw, które gwarantują nam niepodległość, sprawiedliwość, suwerenność i tożsamość narodową. To wszystko jest zawarte właśnie w konstytucji - powiedział podczas manifestacji "Po Stronie Polski" min. Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz
fot. Bartosz Kalich

W czasie dzisiejszej manifestacji pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, zorganizowanej przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem: „Po stronie Polski”, której celem jest wsparcie polskiej niezależności w stanowieniu prawa zgodnie z polską konstytucją i wolą narodu wystąpił Marszałek Senior, minister Antoni Macierewicz.  

Macierewicz, który jest m.in. członkiem Klubu „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim, podkreślił w swoim wystąpieniu rolę i wagę polskiej konstytucji. – Polska jest tym narodem europejskim, który jako pierwszy przyjął konstytucję – przypomniał.

Wskazał jednocześnie na najważniejsze jego zdaniem jej zapisy, które m.in. mówią, że to właśnie konstytucja jest nadrzędnym prawem obowiązującym w Polsce oraz na zapisy dot. ochrony życia ludzkiego  i małżeństwa, które jak mówił – „jest fundamentem bytu narodowego”. – Bo niczym innym naród nie jest, jak rodziną rodzin. Musimy rodzinę bronić wspierać, rozwijać. Bez rozwoju demograficznego, bez wsparcia rodziny, nie będzie Polaków i nie będzie Polski – mówił.

Marszałek Senior podkreślił rolę rządu Zjednoczonej Prawicy w zabieganiu o wsparcie i rozwój rodzin.
- Żaden inny rząd nie zrobił tyle dla polskiej rodziny, co rząd Zjednoczonej Prawicy. Przy wszystkich błędach, wszystkich błędach, nieudolnościach i brakach, to jest rząd, który zmienia polska rzeczywistość
- ocenił.

Antoni Macierewicz wskazał też na zapisy konstytucji, które rodzinie przyznają prawo do wychowywania swoich dzieci. – Konstytucja broni tego prawa i je wspiera – dodał.

Jak zauważył, tych właśnie praw obywatelskich broni Trybunał Konstytucyjny, któremu „mówimy dziś – dziękujemy”. 

- On [Trybunał Konstytucyjny] broni tych praw, które gwarantują nam niepodległość, sprawiedliwość, suwerenność i tożsamość narodową. To wszystko jest zawarte właśnie w konstytucji. Nie chodzi tutaj o puste hasła, nie chodzi o formalizm, chodzi o konstytucję

- podkreślił.

Dodał, że „ci, którzy atakują dziś Trybunał Konstytucyjny”, próbują „narzucić nam prawo zewnętrzne” i zniszczyć tożsamość narodu”.

– Chcą zniszczyć te przepisy prawa, które kształtują naszą praworządność, naszą tożsamość i naszą obywatelską godność

- przekonywał Antoni Macierewicz.


Manifestacja ma związek z posiedzeniem Trybunał Konstytucyjnego, który rozpatrzy na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zgodność z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.
Werdykt ten rozstrzygnie kwestię - czy prawo Unii Europejskiej może stać ponad prawem krajowym. Politycy opozycji mocno sprzeciwiają się wnioskowi premiera. W ich ocenie Polska powinna bezkrytycznie przyjmować wszystko, co próbują nam narzucać europejskie instytucje i kompletnie oddawać swoja niepodległość.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #Po stronie Polski

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo