Manifestacja #PoStroniePolski. Bogdan Pęk: Nasza polska suwerenność mieszka w naszych sercach

Nasza polska suwerenność nie mieszka na Marsie, nie mieszka w Brukseli, nie mieszka w Berlinie ani Moskwie, ona mieszka w naszych sercach – powiedział podczas manifestacji #PoStroniePolski organizowanej przez Kluby Gazety Polskiej przed Trybunałem Konstytucyjnym Bogdan Pęk.

Tomasz Sakiewicz
screenshot/ Telewizja Republika

Punktualnie o godzinie 12 rozpoczęła się dziś pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy Al. Szucha manifestacja organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”.

Podczas protestu list od Klubów Gazety Polskiej z Ameryki Północnej odczytał Paweł Piekarczyk.

Głos zabrał Bogdan Pęk, opozycjonista antykomunistyczny, senator, członek Klubu Gazety Polskiej w Krakowie.

Nasza polska suwerenność nie mieszka na Marsie, nie mieszka w Brukseli, nie mieszka w Berlinie ani Moskwie, ona mieszka w naszych sercach

– powiedział

"Jeżeliby Polacy zrozumieli tę prostą myśl, to przecież jest nas na pewno większość takich, którzy chcą wolnej, suwerennej, uczciwej i sprawiedliwej Polski. Dlaczego się tak nie dzieje? Ponieważ przeciwko Polsce stanęła kawalkada przeciwników. Jest wielu na świecie, w Europie i Polsce takich, którzy nie chcą suwerennej Polski" - zaznaczył Bogdan Pęk.

Jak mówił, nie chcą oni, by Polska się rozwijała i była konkurencją dla możnych z tego świata - „z Berlinem na czele”.

"Nazywamy ich dziś" – mówił. A zgromadzeni przed TK skandowali: „Targowicą!”

Nazwijmy ich bardziej kulturalnie, że to są obywatele Europy polskiego pochodzenia. Bo to właśnie jest ta piąta kolumna, która z dnia na dzień, z godziny na godzinę, z miesiąca na miesiąc donosi na swą ojczyznę!

– powiedział.

Żądają karania Polski za to, że obudził się w Polsce patriotyzm, ta świętość, która niosła nas przez wieki. Pamiętamy, byliśmy kiedyś potężni. Jesteśmy dzielnym i dumnym narodem i takim musimy pozostać. A pozostaniemy wtedy, gdy przekonamy większość naszych obywateli, że tak właśnie musi być, że zdrada jest zdradą, a patriotyzm jest patriotyzmem

– dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo