„Bądźmy mądrzy przed szkodą”. Premier Morawiecki: Zaszczepmy się jak najszybciej

W ostatnich dniach notujemy powyżej 100 przypadków zakażeń dziennie, łóżek zajętych w szpitalach mamy ok. 300, ok. 40 respiratorów w użyciu. Te liczby nie robią już wrażenia, ale pamiętajmy jak często przewaga nad COVID-19 okazywała się krucha - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. - Bądźmy mądrzy przed szkodą – dodał premier zachęcając do szczepień.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier zwracał uwagę, że w ostatnich dniach notujemy nieco powyżej 100 przypadków dziennie zakażeń koronawirusem, zajętych łóżek w szpitalach mamy około 300, z kolei w użyciu jest około 40 respiratorów.

"Zdaję sobie sprawę z tego, że te liczby po prawie półtora roku walki z koronawirusem nie robią wrażenia na większości Polaków" - powiedział Morawiecki, zwracając uwagę, że często przewaga nad Covid-19 okazywała się krótkotrwała i krucha.

"Zbudowaliśmy infrastrukturę szczepień, która jest gotowa przyjąć 700 tys. obywateli dziennie. Przestańmy prowadzić kampanię fake newsów i agresji, tak jak w Grodzisku Mazowieckim. To zachowania niedopuszczalne, będziemy im przeciwdziałać"

- zapowiedział.

Zaapelował do Polaków o szczepienie się przeciwko Covid-19.

„Naprawdę bądźmy mądrzy przed szkodą, bądźmy tymi, którzy zaszczepią się jak najszybciej”

– zaapelował szef rządu.

"W Europie Zachodniej - w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji - notuje się po kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka tysięcy przypadków koronawirusa dziennie. Trendy oceniane są różnie, ale to, co dzieje się w Europie Zachodniej wskazuje na ryzyko"

- mówił premier.

Podkreślił, że "dzisiaj zaszczepienie się jest jedyną i bardzo skuteczną metodą walki z koronawirusem".

Morawiecki wskazywał, że ofiarą koronawirusa w ogromnej większości padają ludzie niezaszczepieni. "To jest 99 proc. najbardziej dramatycznych przypadków. Trudno o lepszy dowód na to, jakim remedium faktycznie są szczepionki" - podkreślił szef rządu.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo