Surowe konsekwencje nielegalnego importu odpadów. "Proponujemy podniesienie kary do 10 lat więzienia"

Do końca roku planujemy zakończenie prac związanych z nowelizacją kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, która zwiększy kary za nielegalny import odpadów - powiedział podczas briefingu prasowego wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

twitter.com/@MKiS_GOV_PL

Ozdoba poinformował, że planowana nowelizacja kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń zaostrzająca kary za nielegalny import i składowanie odpadów na terytorium Polski powinna zostać zakończona w tym roku.

"Nielegalne transgraniczne przemieszczanie odpadów bez legalnych zezwoleń zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Proponujemy podniesienie tej kary do 10 lat"

- powiedział Ozdoba.

Jak dodał, obecnie przygotowywana jest "jedna z największych od lat 90-tych nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń", w której przewidywana jest m.in. "obligatoryjna nawiązka na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska" znacznej wysokości, którą będą musiały płacić podmioty dopuszczające się tego nielegalnego procederu.

"Do końca roku planujemy zakończenie prac związanych z nowelizacją kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, która zwiększy kary za nielegalny import odpadów"

- poinformował.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo