W walce o „klimat” chcą powstrzymać polskie plany regulacji Odry. Niemieccy Zieloni w akcji

Polskie plany regulacji Odry są nie w smak niemieckim Zielonym. - „Promowana przez Polskę rozbudowa Odry doprowadzić może do nieuzasadnionego negatywnego wpływu na rolnictwo, klimat i bilans wodny” – powiedział szef Zielonych Michael Kellner, cytowany przez niemiecki dziennik „Die Welt”.

Rzeka Odra
pixabay.com /Creative Commons CC0/DariuszSankowski

„Jeśli te plany zostaną zrealizowane, osłabiona będzie ochrona przeciwpowodziowa” - przestrzegł polityk.

Komentując dla „Die Welt” katastrofalne powodzie, które w ostatnim czasie dotknęły zwłaszcza kraje związkowe Nadrenia-Palatynat i Nadrenia Północna-Westfalia na zachodzie Niemiec, szef partii Zielonych powiedział, że terenom tym należy pilnie pomóc, a w jak najkrótszej perspektywie należy podejmować wszelkie środki, by przeciwdziałać skutkom kryzysu klimatycznego.

„Regulacja Odry przyniosłaby efekt przeciwny do zamierzonego”

– ostrzegł Kellner.

W sobotę Zieloni zorganizowali rajd rowerowy do Frankfurtu nad Odrą i rejs statkiem po Odrze, podczas których nagłaśniali sprawę projektu i swojego sprzeciwu wobec niego.

Kellner zajmuje drugie miejsce na krajowej liście brandenburskich Zielonych za Annaleną Baerbock, kandydatką partii na kanclerza we wrześniowych wyborach do Bundestagu.

W ubiegłym roku brandenburskie ministerstwo środowiska, którym kieruje Axel Vogel z Zielonych, odwołało się od decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, mówiącej o planach rozbudowy i regulacji Odry. Resort uważa, że działania te mogą mieć negatywny wpływ na siedliska przyrodnicze oraz zwiększyć erozją brzegów po niemieckiej stronie – pisze „Die Welt”.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Niemcy #Odra

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo