Wzrasta ruch na Lotnisku Chopina

W czerwcu br. warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 639 tys. pasażerów, czyli o ponad 77 proc. więcej niż w maju br. i o ponad 150 proc. więcej niż w kwietniu 2021 r. - poinformował port. - W pierwszym półroczu br. obsłużono ok. 1,9 mln osób - dodano.

https://www.lotnisko-chopina.pl/

Jak podało w informacji prasowej Lotnisko Chopina, w pierwszym półroczu 2021 r. port obsłużył prawie 1,9 mln pasażerów i ponad 101 tys. podróżnych przez ostatni weekend.

"Ruch pasażerski wzrasta z tygodnia na tydzień, a długo oczekiwany sezon wakacyjny pozwala wierzyć, że zainteresowanie transportem lotniczym sukcesywnie będzie się odradzać. W czerwcu z usług stołecznego portu skorzystało 639 tys. pasażerów. To o ponad 77 proc. więcej niż w maju i aż o ponad 150 proc. więcej niż w kwietniu tego roku"

- przekazał port.

Jak przekazało lotnisko, od początku roku najczęściej wybieranym kierunkiem rozkładowym jest Frankfurt. W samym czerwcu na tej trasie podróżowało prawie 18 tys. osób. W okresie od stycznia do czerwca kierunek ten wybrało ponad 86 tys. pasażerów. W gronie najpopularniejszych połączeń znalazły się też Kijów, Amsterdam, Paryż i Londyn.

Wśród kierunków typowo wakacyjnych największym zainteresowaniem cieszy się Antalya, która w czerwcowym zestawieniu wyprzedziła Dubaj i odnotowała prawie czterokrotny wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Lotnisko przypomniało, że od piątku, 16 lipca br., Turkish Airlines - które dotychczas z Lotniska Chopina realizowały połączenia wyłącznie do Stambułu - zaczną latać do Antalyi, jako trzeci przewoźnik po Corendon Airlines i SunExpress, którzy rozpoczęli loty na początku sezonu rozkładowego lato 2021.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo