Premier Morawiecki na zjeździe Klubów "GP": Nie chcę ciągle gonić Zachodu, ja chcę go przegonić!

- W ramach Polskiego Ładu w ciągu tej dekady mamy szansę pierwszy raz w historii dogonić pod względem poziomu życia kraje zachodniej Europy: najpierw Włochy, Hiszpanię, potem parę lat później Francję, a potem przyjdzie czas na dogonienie Niemiec i najbogatszych krajów północnej Europy - mówił na XVI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” premier Mateusz Morawiecki.

Gość specjalny zjazdu dotrzymał słowa i odwiedził klubowiczów "GP". Najpierw przywitał się z paniami z kół gospodyń wiejskich:

Zwracając się do zgromadzonych na zjeździe, szef rządu rozpoczął od podziękowań.

Jako kluby GP nie tylko przechowujecie tę wspaniałą wartość polskiego patriotyzmu, ale stanowicie polską elitę i elitę przyszłości - mówił.

Naszą filozofią jest sprawczość, jest próba mierzenia się z zaszłościami, zaniedbaniami sięgającymi setki lat wstecz. Nigdy nie było takich perspektyw dla wzmacniania Polski, nigdy nie było takiego odbudowania polskiego patriotyzmu, dobra dobrem, zła złem. Dlatego trzeba dmuchać i chuchać na tę rzeczywistość, którą mamy

- podkreślał premier Morawiecki.

W ramach Polskiego Ładu w ciągu tej dekady mamy szansę pierwszy raz w historii dogonić pod względem poziomu życia kraje zachodniej Europy: najpierw Włochy, Hiszpanię, potem parę lat później Francję, a potem przyjdzie czas na dogonienie Niemiec i najbogatszych krajów północnej Europy. [...] Ta ciągłość rządów [Zjednoczonej Prawicy] to plan odpowiedzialnego rozwoju, próba wyrwania się z pułapki średniego rozwoju, naprawa instytucji finansowych

- wyjaśniał.

Patriotyzm musi być nowoczesny, musimy koncentrować się na przyszłości, na gwałtownie zmieniających się okolicznościach, nie kłaniać się im, ale brać tego byka za rogi. Trzeba mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami przyszłości, do takich należy np. polityka klimatyczna. To nie jest wyłącznie fanaberia jak część ludzi w naszym środowisku myśli. Trzeba spojrzeć na to trochę z innej strony: czy Europa i Polska mają ropę, gaz, węgiel? My jeszcze w Polsce trochę węgla mamy, ale coraz niżej, ropy nie mamy prawie wcale, gazu mamy 4,5 mld m3 na 20 mld m3 potrzeb. W Europie jest jeszcze gorzej.  [...] Ta walka o to, żeby nie kupować rosyjskiej ropy, ruskiego gazu, arabskiej ropy i ruskiego węgla ma wielki sens również dla nas

- mówił nagradzany brawami za te słowa Morawiecki.

My mamy być zwycięzcami, nie mamy ciągle być w ogonie. Ja nie chcę ciągle gonić Zachodu, ja chcę go przegonić. I to jest właśnie Polski Ład

- zaznaczał premier.

"Polski Ład to bilet do przyszłości, bilet do życia na poziomie standardów zachodnich, ale jednocześnie do życia według zasad polskich (...), nie rewolucji obyczajowej"

- przekonywał Morawiecki. "Ale żebyśmy się temu mogli oprzeć, jedno jest potrzebne: Polska musi być silna, sprawna i rządzona oczywiście przez nas" - dodał.

Podkreślał też, że "Polski Ład" prezentowany jest już dziś, aby "wyborcy mogli nas rozliczyć". "Jestem przekonany, że to dobry wstęp do kolejnego zwycięstwa w 2023 roku" - powiedział Morawiecki.

Podczas spotkania Tomasz Sakiewicz wręczył prezesowi Rady Ministrów album "Laur Niepodległości":

 


 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo