Antoni Macierewicz: Polska dziś ratuje Europę swoim bohaterstwem. Musimy poświęcać życie

Antoni Macierewicz był pierwszym gościem XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie. - Polska dziś ratuje Europę swoim bohaterstwem, taka jest prawda - mówił do zgromadzonych klubowiczów. - Musimy poświęcać swoje życie dla niepodległości Polski i nie dawać się okłamać, nie wpadać w pułapkę oszustwa - dodał marszałek senior.

Antoni Macierewicz
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Podczas swojego przemówienia wiceprezes PiS podkreślał rolę wyjaśniania sprawy katastrofy smoleńskiej. - Próba zniszczenia komisji smoleńskiej jest próbą zniszczenia prawdy o narodzie polskich i naszych losach - stwierdził.

- Bez prawdy o tym, co stało się nad Smoleńskiem, nie odzyskamy w pełni siły narodowej. Nie będziemy świadomi bohaterstwa tych ludzi, którzy zginęli. Tego, jaką politykę prowadził Lech Kaczyński. Jak wielkim wyzwaniem jest realizacja tej polityki, która jest jedyną, która może uratować Polskę i Europę

- powiedział Antoni Macierewicz. 

Polska dziś ratuje Europę swoim bohaterstwem, taka jest prawda. Musimy być jej godni, musimy stać na tym poziomie. Musimy poświęcać swoje życie dla niepodległości Polski i nie dawać się okłamać, nie wpadać w pułapkę oszustwa, nawet jeżeli płynie ono z ust najbardziej radykalnie podpisujących się ludzi.

- Mam swoje lata, ale całe moje życie w okresie okupacji sowieckiej było marzeniem o takich czasach, jakie przeżywamy dziś: takich, które dają możliwość pracy dla niepodległości Polski. Mamy największą szansę, jaka powstała dla Polski w ciągu ostatnich setek lat: zbudować naprawdę potęgę narodu polskiego. Nikt nie miał takiej szansy od dziesiątków lat, od stuleci! 

- dodał marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Polski Ład. "Program, który wymaga olbrzymiego wysiłku"

Antoni Macierewicz wspomniał również o programie Polski Ład. 

- To program, który wymaga olbrzymiego wysiłku. Jego mogą realizować tylko ludzie uczciwi. Jego mogą wprowadzić do Polski tylko ci, którzy są dla stanowiskach nie dla pieniędzy, nie dla interesu, nie dla zatrudniania swoich najbliższych, tylko dla Polski i polskości

- podkreślił. 

Polski Ład zależy w olbrzymim stopniu od pieniędzy, które nam się należą z racji uczestnictwa w Unii Europejskiej. To wymaga od nas niesłychanej walki, wytrwałości i wiedzy, kompetencji, żeby walczyć z kłamcami, którzy chcą nam te pieniądze odebrać, uniemożliwić odbudowę siły polskiej.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #Kluby Gazety Polskiej

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo