Nowe dane Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono 76 nowych zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 76 nowych zakażeń koronawirusem. Resort przekazał ponadto, że zmarło 17 osób z COVID-19.

flickr

- Mamy 76 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), dolnośląskiego (8), śląskiego (8), wielkopolskiego (8), łódzkiego (7), małopolskiego (4), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), opolskiego (2), podkarpackiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

- poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 670/ 75 152 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Resort zdrowia zastrzegł przy tym, że "w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów".

 

 

 


Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #epidemia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo