CBA znów w akcji. Zatrzymano kolejną osobę w sprawie dotyczącej Sławomira Nowaka

"CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka. Podejrzany usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym" - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o obywatelkę Ukrainy.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

@CBAgovPL zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira N. Podejrzany usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Materiał dowodowy wskazuje na udział zatrzymanego w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Sławomira N. Brawo!

 - napisał na swoim profilu na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze, zatrzymaną osobą jest obywatelka Ukrainy.

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

W areszcie przebywał od lipca 2020 r. do 12 kwietnia 2021 r. "Przyjdzie czas na prawdę. Przyjdzie czas na odwojowanie tego wszystkiego" - mówił Nowak w kwietniu br., gdy opuszczał areszt. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#afera Nowaka #Sławomir Nowak #Centralne Biuro Antykorupcyjne #CBA

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo