Promocja LGBT na EURO 2020 nie przeszkadza UEFA. Postępowanie w sprawie Neuera umorzone

UEFA zbadała sprawę tęczowej opaski, którą podczas piłkarskiego Euro 2020 nosi kapitan niemieckiej reprezentacji Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu Monachium nie zostanie ukarany.

Manuel Neuer z tęczową opaską występuje na piłkarskim Euro 2020
fot. twitter.com/EURO2020/

Pojawiły się doniesienie, że władzom piłkarskiej piłki nie spodobała się opaska kapitańska Manuela Neuera. Bramkarz reprezentacji Niemiec na Euro 2020 w spotkaniach z Francją i Portugalią wystąpił z tęczowymi kolorami kojarzonymi ze społecznością LGBT.

UEFA uznała, że może to być polityczna manifestacja i nie powinna mieć miejsca na mistrzostwach Europy. Niemiecki związek piłki nożnej DFB w niedzielę wieczorem opublikował jednak oświadczenie informujące, że tęczowa opaska nie jest już przedmiotem postępowania ze strony UEFA.

Poparcie dla LGBT na Euro 2020 jest ok twierdzi UEFA

Kapitańska opaska Neuera została oceniona jako poparcie dla "różnorodności", zatem uznano, że bramkarz reprezentacji Niemiec nosi ją w słusznej sprawie

- napisano w oświadczeniu DFB.

Głos zabrała również UEFA, która ustami swojego rzecznika prasowego poinformowała:

Badaliśmy kwestię tęczowej opaski noszonej przez Neuera i biorąc pod uwagę, że promuje ona dobrą sprawę, tj. "różnorodność", drużynie Niemiec nie grozi postępowanie dyscyplinarne.

Tęczowa opaska i klękanie przed meczami

Zachowanie UEFA, która teoretycznie sprzeciwia się politycznym manifestacjom na stadionach w trakcie EURO 2020 zastanawia. Nie dotyczy to tylko kontrowersyjnej opaski kapitana reprezentacji Niemiec, ale również klękania przed meczami w ramach poparcia dla ruchu Black Lives Matter..

 Źródło: theathletic.com, niezalezna.pl

 

#LGBT #Manuel Neuer #Euro 2020 #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo