Opozycja chce odwołania Terleckiego. Jak zagłosuje Porozumienie?

Wicepremier Jarosław Gowin podczas wizyty w Krakowie powiedział dziennikarzom, że jutro spotykają się posłowie Porozumienia, aby rozmawiać na temat wniosków opozycji o odwołanie Terleckiego. Wnioski złożył klub KO, a także klub Lewicy i koło Polska2050.

Jarosław Gowin
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Opozycja chce odwołania wicemarszałka Terleckiego, a ich wniosek ma związek ze słowami polityka na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

- Będę rekomendował posłom Porozumienia takie głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Ryszarda Terleckiego (PiS) z funkcji wicemarszałka Sejmu, które nie spowoduje kryzysu koalicyjnego

- powiedział dziś wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.

„Negatywnie oceniam słowa pana marszałka, natomiast czym innym jest ocena tych słów, a czym innym ostateczne głosowanie. Jutro spotykają się posłowie Porozumienia, będziemy na ten temat rozmawiać. Natomiast byłoby niezrozumiałe dla polskiego społeczeństwa, gdyby koalicja rządowa rozbiła się o jedną sprawę personalną”

Wniosek KO a także Lewicy i Polski2050 będzie rozpatrywany na posiedzeniu Sejmu, który zbiera się w dniach 23-24 czerwca.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polityka #Sejm #Ryszard Terlecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo