Białoruś wstrzymała transport ropy do Polski! Co podano jako powód?

Dziś przed południem Białoruś poinformowała o wstrzymaniu dostaw ropy naftowej do Polski rurociągiem "Przyjaźń". Oficjalnym powodem wstrzymania dostaw jest przeprowadzenie - jak to napisano - "koniecznych prac". Firma zajmująca się logistyką i przesyłem ropy na terenie Polski, PERN, poinformowała później, że ponowne wznowienie jest zaplanowane na 12 czerwca.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rurociąg "Przyjaźń" to główne źródeł dostaw surowca do Polskich rafinerii.

Orlen i Lotos zaopatrują się w ropę również z morza poprzez Naftoport w Gdańsku. Jednak to dostawy ze wschodu zaspokajają nasze potrzeby naftowe.


Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z przekazanym przez Transnieft miesięcznym harmonogramem do PERN i do klientów w Polsce i Niemczech

- poinformowała rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska.

Ponowne wznowienie tłoczeń zaplanowane jest 12 czerwca. Operacje w systemie PERN są realizowane na bieżąco z zapasów handlowych zgromadzonych przez klientów oraz dostaw morskich

- podał PERN w komunikacie.

Jak dodano, przerwy technologiczne w dostawach ze wschodu, trwające 1-3 dni, są rutynowe i występują praktycznie w każdym miesiącu, o czym PERN jest informowany w ramach miesięcznych planów dostaw.

 

Źródło: niezalezna.pl, energia.rp.pl

#gazociąg #gaz #Polska #Białoruś

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo