Duży transport szczepionek dotarł do Polski w poniedziałek i wtorek

W poniedziałek dotarło do Polski 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek – 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson. W tym tygodniu trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny – przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Prezes RARS Michał Kuczmierowski powiedział, że jest to dobry tydzień pod względem transportów szczepionek przeciwko COVID-19, bo do Polski trafiły zarówno zwiększone, jak i zaległe dostawy.

Wczoraj dotarło do Polski 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek – 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson. Pod koniec tego tygodnia trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny

– wyliczył Kuczmierowski.

Według niego rekordowa była w poniedziałek liczba 2,3 mln wysłanych szczepionek Pfizera z magazynów RARS do punktów szczepień.

"Nadal jest duży popyt na szczepionki z punktów szczepień. Ciągle jest większe zapotrzebowane niż możliwości ich dystrybucji, ale też cieszy, że dzięki zwiększonym dostawom do Polski udało się w dużym stopniu odpowiedzieć na zapotrzebowanie" – dodał Kuczmierowski.

Podkreślił, że również jest zainteresowanie przyspieszeniem podania drugiej dawki.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szczepionki #AstraZeneca #Johnson & Johnson #Michał Kuczmierowski #RAPS

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo