"Laur Niepodległości" dla Jacka Sasina. Wicepremier otrzymał pamiątkowy album

Wicepremier Jacek Sasin otrzymał dziś album "Laur Niepodległości", opowiadający o wyjątkowej historii "Gazety Polskiej". Uroczyście wręczył go redaktor naczelny pisma, Tomasz Sakiewicz. Album można zamówić na stronie sklep.gazetapolska.pl, do czego gorąco zachęcamy.

Tomasz Sakiewicz i Jacek Sasin
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

"Laur Niepodległości" to album, który powinien znaleźć się w prywatnej biblioteczce każdego patrioty i miłośnika historii. Dzieje "Gazety Polskiej" (ale też i całej Ojczyzny) w okresie międzywojennym, to niezwykle interesująca opowieść, pozwalająca przenieść się w czasie. Agnieszka Kowalczyk tę niezwykłą historię przekazała na 900 stronach. Album poświęcony "Gazecie Polskiej" to II Rzeczpospolita w soczewce.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz wręczył dziś album "Laur Niepodległości" wicepremierowi Jackowi Sasinowi.

Tomasz Sakiewicz i Jacek Sasin; fot. Filip Błażejowski (Gazeta Polska)

Wyjątkowa historia "Gazety Polskiej"

W okresie II Rzeczypospolitej, 30 października 1929 roku, została powołana do życia  „Gazeta Polska” stanowiąca główny organ prasowy obozu piłsudczyków. Dziejom tego międzywojennego pisma poświęcona została obszerna publikacja albumowa – "Laur niepodległości".

„Gazeta Polska” w latach 1929-1939 pozwala współczesnym Polakom zanurzyć się w żywy nurt historii odrodzonej ojczyzny i wsłuchać w głosy współtwórców Niepodległej –  Józefa Piłsudskiego, Ignacego Mościckiego, Walerego Sławka, Kazimierza Sosnkowskiego, Józefa Becka, Eugeniusza Kwiatkowskiego… oraz największych ówczesnych indywidualności twórczych – Zofii Nałkowskiej, Poli Gojawiczyńskiej, Zofii Kossak-Szczuckiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliusza Kadena-Bandrowskiego i wielu, wielu innych. Bohaterami tej książki są ludzie czynu, którzy w czas Wielkiej Wojny walczyli o niepodległość u boku Józefa Piłsudskiego, a po jej odzyskaniu kształtowali nowe oblicze Rzeczypospolitej tak w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, jak i na płaszczyźnie kulturalnej i literackiej.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jacek Sasin #Tomasz Sakiewicz #Gazeta Polska #Laur Niepodległości

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo