Lego dedykuje nowe klocki tzw. „społeczności LGBTQIA+”. Jest drag queen, będą homo śluby

Duński producent klocków, słynna firma Lego, ogłosiła, że na rynek trafi specjalny zestaw pod nazwą „Wszyscy są wspaniali”. Dedykowany jest on „społeczności LGBTQIA+” (swoją drogą strasznie się ten skrótowiec rozrósł). Spośród zaprojektowanych ludzików żaden nie ma określonej płci. Żaden, poza jednym, który jest... mężczyzną przebranym za kobietę, tzw. drag queen.

fot. Lego

Firma Lego postanowiła wypuścić ten kontrowersyjny zestaw, tłumacząc, że kolejne barwy to sześć kolorów z "tęczy LGBT", następne to błękit, biały i różowy, które reprezentują transseksualistów, zaś czarny i brązowy mają wskazywać na osoby o takich kolorach skóry. Nie wyjaśniono, dlaczego nie ma białego koloru.

Jak tłumaczy Matthew Ashton, projektant zestawu, żadna z postaci nie ma określonej płci, poza purpurowym ludzikiem, który ma widoczną perukę.

To jasny ukłon w stronę wszystkich wspaniałych drag queen. Zmieniałem często miejsca pracy, więc chciałem tutaj mieć miejsce jak w domu, z czymś, co określa mnie i wspólnotę LGBTQIA+, do której dumnie należę

- powiedział Ashotn w rozmowie z The Guardian.

Zestaw jego autorstwa ma trafić do sprzedaży 1 czerwca, kiedy zaczyna się obchodzony przez aktywistów LGBT "miesiąc dumy".

Oprócz zestawu "Wszyscy są wspaniali" planowane jest też wywieszenie małej tęczowej flagi na klockowy Trafalgar Square oraz sprzedaż osobnych zestawów główek o zestawów pary młodej, "aby dzieci mogły zdecydować, czy chcą ślubu damsko-męskiego, dwóch pań lub dwóch panów". 

 

Źródło: niezalezna.pl, The Guardian, Lego

#LGBT #mniejszości seksualne #Lego #Dania #klocki lego #klocki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo