#OstatniaProsta. Premier Morawiecki: „To jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii”

"Ostatnia Prosta" - taką nazwę nosi pro-szczepienna kampania zainaugurowana dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jej ambasadorami są znani sportowcy. - Jeśli wszyscy solidarnie przystąpimy do programu szczepień, rzeczywiście może okazać się, że to już ostatnia prosta przed powrotem do normalności - napisał premier na Facebooku.

Otylia Jędrzejczak z premierem Mateuszem Morawieckim
fot. Krystian Maj/KPRM

Na konferencji prasowej promującej narodowy program szczepień przeciw Covid-19 razem z premierem Mateuszem Morawieckim wystąpili sportowcy: pływaczka Otylia Jędrzejczak, reprezentantka Polski w szermierce na wózkach Kinga Dróżdż, lekkoatleci Piotr Małachowski oraz Konrad Bukowiecki.

- Ruszamy dziś z kampanią, którą nazwaliśmy "Ostatnia Prosta" - ogłosił premier Morawiecki.

- Bo jeśli wszyscy solidarnie przystąpimy do programu szczepień, rzeczywiście może okazać się, że to już ostatnia prosta przed powrotem do normalności. Może nie będzie ona tak krótka, jak byśmy chcieli, ale to właściwy kierunek w walce z wirusem

- dodał szef rządu, pisząc przy tym w mediach społecznościowych:

Tym, którzy się jeszcze nie zaszczepili, chciałbym powiedzieć, że to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii. Bierzmy przykład z naszych wspaniałych sportowców, którzy solidarnie zgodzili się wziąć udział w tej szczytnej akcji - m.in. Otylia Jędrzejczak, Kinga Dróżdż, Piotr Małachowski, Konrad Bukowiecki i innych, łącznie 50 ambasadorów. 

Premier Morawiecki podziękował organizatorom i koordynatorom kampanii - Michałowi Dworczykowi, Danucie Dmowskiej-Andrzejuk, Ministerstwu Aktywów Państwowych. - Wszystkich jeszcze raz proszę i zachęcam: rejestrujmy się na szczepienia! - podkreślił na koniec.

 

Źródło: niezalezna.pl

#restrykcje #lockdown #koronawirus #szczepienia

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo