Prezydenci Polski i Rumunii na ćwiczeniach wojskowych "Justice Sword"

Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Rumunii Klaus Iohannis biorą we wtorek udział w ćwiczeniach wojskowych "Justice Sword 21" w Smardan. Duda spotka się także z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach. To drugi dzień wizyty głowy państwa w Rumunii.

https://twitter.com/BBN_PL

Wizyta prezydentów Polski i Rumunii na poligonie z Smardan rozpoczęła się ok. godz. 11 polskiego czasu. Prezydent Duda ma się również spotkać z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach.

Jak podał BBN na Twitterze, to będzie siódme spotkanie Andrzeja Dudy z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi (Kuwejt, Afganistan, Łotwa, Rumunia, Bośnia, Sycylia, Rumunia).

Zgodnie z harmonogramem wizyty, ok. godz. 12.30 polskiego czasu przewidziana jest wypowiedź prezydenta dla mediów.

Wtorek to drugi dzień oficjalnej wizyty prezydenta Dudy w Rumunii. W poniedziałek rozmawiał on m.in. z prezydentem Rumunii, wziął także udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki (B-9).

W debacie liderów państw wschodniej flanki NATO - Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Bułgarii i Węgier - uczestniczył też prezydent USA Joe Biden oraz sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Andrzej Duda #Klaus Iohannis #prezydent Polski #prezydent Rumunii #wizyta prezydenta #ćwiczenia wojskowe #Justice Swor #NATO

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo