Co ze szczepieniami młodzieży?

W tym tygodniu Rada Medyczna będzie dyskutowała na temat szczepienia przeciwko COVID-19 osób poniżej 18. roku życia; jeśli zostałaby wydana taka rekomendacja, jesteśmy gotowi, by uruchomić rejestrację - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

pixabay

We wtorek Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do użytku w nagłych wypadkach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Pfizer/BioNTech dla osób niepełnoletnich od 12. roku życia.

Na pytanie, kiedy w Polsce szczepiona będzie młodzież i dzieci, Müller odparł, że "tu najpierw potrzebna jest oczywiście decyzja, co do tego, że w ogóle te osoby młodsze, poniżej 18. roku życia będą szczepione. W tym tygodniu będzie Rada Medyczna o tym dyskutowała i będzie albo nie będzie tej rekomendacji, aby faktycznie ten proces rozpocząć".

"My jesteśmy w razie czego gotowi, by niezwłocznie uruchomić rejestrację osób, które byłyby młodsze. (...) Natomiast jeżeli oczywiście taka rekomendacja będzie wydana, to będziemy chcieli zaszczepić te kolejne osoby, a przynajmniej pozwolić na to, by mogły się zarejestrować, bo to oczywiście ich decyzja, bo to będzie też przecinało w mocniejszym zakresie szlak rozwoju koronawirusa"

- powiedział rzecznik rządu.

W ubiegłym tygodniu o możliwe szczepienia osób małoletnich pytany był minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ przyznał, że ta kwestia jest obecnie analizowana. Przypomniał, że szczepionka BioNTech/Pfizer jest dopuszczona do stosowania u osób w wieku powyżej 16 lat. Europejska Agencja Leków (EMA) będzie oceniać wniosek w sprawie zatwierdzenia tego preparatu dla dzieci od 12 lat.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo