Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, która słynie z kontrowersyjnych stwierdzeń i happeningów przeprowadzanych w Sejmie, postanowiła tym razem - zapewne odnosząc się do Funduszu Odbudowy, który dziś wśród polityków PO jest tematem numer jeden - użyć pewnego porównania:

W rodzinie jest przemoc, jednak to ojciec pobiera pieniądze z MOPS-u. Na nic prośby matki, że on przepija pieniądze z kolegami, że brakuje na uczące się dzieci, na remont domu i że ona nie ma co do garnka włożyć

W końcu padło pytanie: Wspierać dalej tę rodzinę czy wstrzymać pożyczki i dotacje? - napisała poseł Jachira na Twitterze.

 

Taki wpis parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej mocno zdziwił jej odbiorców. Porównywanie funduszy unijnych z przemocą w rodzinie uznali oni za - delikatnie mówiąc - nietrafione. Internauci nie przebierali w słowach, komentując postawę posłanki opozycji:


Politycy Koalicji Obywatelskiej robią dziś wszystko, by opóźnić lub przełożyć głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Pojawiły się postulaty o przesunięcie w czasie całego posiedzenia, zgłaszane są też poprawki. Za przyjęciem projektu jest Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica, która wynegocjowała z rządem własne postulaty do KPO.