Trump stworzy własny portal społecznościowy? "Demokraci kłamią i oszukują"

W wywiadzie dla „Hannity” były prezydent USA Donald Trump powiedział, że media społecznościowe i firmy Big Tech, takie jak Facebook, Twitter, Amazon i Google, powinny zostać poddane kontroli organów antymonopolowych, biorąc pod uwagę ich działania wobec amerykańskiego dyskursu politycznego. Podkreślił, że nadal rozważa założenie własnego portalu społecznościowego.

Donald Trump,
geralt CC0

Donald Trump powiedział, że nagranie wideo opublikowane przez dziennikarza śledczego Jamesa O'Keefe dowodzi, że CNN dopuściło się „naruszeń w kampanii”.

Na filmie dyrektor techniczny CNN Charles Chester ujawnił kilka szokujących informacji na temat misji sieci polegającej na „pozbyciu się Trumpa”.

„To jest naruszenie kampanii. To, co robią, jest masowym naruszeniem kampani”

- powiedział.

Trump dodał, że tytani Big Tech, tacy jak dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg, nie powinni opłacać   podmiotów, które mają wpływ na środki bezpieczeństwa wyborów, takie jak często nienadzorowane skrzynki do głosowania.

Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan po raz pierwszy przekazali 250 milionów dolarów Centrum Technologii i Życia Obywatelskiego na początku września, aby zwiększyć zasoby dla lokalnych urzędników wyborczych, takie jak dodatkowe lokale wyborcze i urny wyborcze. Krytycy utrzymywali, że pieniądze trafiały głównie do obszarów silnie demokratycznych w stanach, na których toczy się bitwa, w celu zachwiania równowagi.

Były prezydent dodał, że nadal intensywnie rozważa uruchomienie własnej platformy mediów społecznościowych, która, jak powiedział, nie byłaby zobowiązana wobec Amazona ani Google.

„Musi być silna i nie może być zdominowana przez Amazon, Google i ludzi, którzy mogliby od razu ją zablokować. Potrzebujemy ochrony antymonopolowej. Musimy coś z tym zrobić”

- powiedział.

"Demokraci kłamią, oszukują i kradną. Są okrutni" - dodał były prezydent.

 

Źródło: Fox News, niezalezna.pl,

#Donald Trump #Big Tech #wybory prezydenckie #USA

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo