Mimo pandemii przygotowują się do plenerowych imprez

Mimo pandemii i wciąż obowiązujących obostrzeń zarządcy obiektów kulturalnych w województwie śląskim planują letnie imprezy plenerowe. Tereny wokół hali Arena Gliwice zmienią się latem w Summer Arenę, plan koncertów przedstawiła też Fabryka Porcelany w Katowicach.

Facebook/Arena Gliwice

Summer Arena to plenerowa strefa, w której będą się odbywać koncerty, powstaną boiska do siatkówki plażowej i streetballu, będzie też możliwość wspinaczki na specjalnej zewnętrznej ścianie. Nie zabraknie food trucków z dobrym jedzeniem i atrakcji dla dzieci.

"Zaczniemy w czerwcu i mamy nadzieję, że Summer Arena ponownie stanie się miejscem, gdzie co weekend mieszkańcy będą się świetnie bawić w gronie znajomych lub rodziny, wypoczywać i korzystać z pysznego menu"

- zapowiada manager ds. promocji Areny Gliwice Łukasz Buszman.

W piątkowe i sobotnie wieczory odbywać się będą koncerty znanych polskich artystów. W ramach cyklu imprez PlenR, odbywającego się w największych miastach Polski, w Summer Arenie wystąpią Sanah (3.07), Paluch (9.07), Baranovski (30.07) i Kękę (27.08).

"Oczywiście dostosowujemy się na bieżąco do obostrzeń pandemicznych i będzie tak nadal. Natomiast staramy się także planować - na ile to możliwe - bliższą i dalszą perspektywę działań. To ogólna tendencja rynkowa. To trudne, ale mamy nadzieję na możliwość funkcjonowania latem w formule plenerowej - zapewne z obostrzeniami i szczególną troską o bezpieczeństwo. Mamy w pamięci ubiegłoroczne lato, gdzie Summer Arena była w takich warunkach z powodzeniem organizowana. Patrzymy też na inne kraje, które po przeprowadzeniu procesu szczepień zaczęły stopniowo poluzowywać wiele restrykcji. Staramy się być optymistami"

– powiedział Łukasz Buszman.

"Jeśli chodzi o koncerty Summer Areny, to przy ich organizacji współpracujemy z partnerem – z jego udziałem planujemy występy artystów. To są ustalenia biznesowe, więc mogę powiedzieć tyle, że wszyscy liczymy się z różnymi scenariuszami, jakie napisze pandemia"

– dodał.

Również Fabryka Porcelany w Katowicach przedstawiła ofertę letnich koncertów plenerowych. To zespół budynków stworzony w Katowicach pod koniec XIX wieku przez koncern Giesche, gdzie do końca XX wieku produkowano porcelanę, a obecnie ją zdobi się i wypala. Od 2012 r. kompleks podlega rewitalizacji i zmienia funkcje z przemysłowej na biurowe, handlowe i rozrywkowe.

Zarządca Fabryki Porcelany - Fundacja Giesche - zapowiedziała właśnie, że latem w Katowicach pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki: od rocka, przez pop do hip-hopu. "Intensywnie pracujemy nad letnią ofertą koncertową, mocno wierząc, że sytuacja epidemiologiczna nareszcie wyhamuje i za kilka miesięcy na dziedzińcu Fabryki Porcelany znów zabrzmi muzyka z najwyższej półki, a zaplanowane muzyczne spotkania będą bezpieczne i pozwolą wypełnić pustkę po wielu miesiącach przerwy od obcowania z artystami i ich twórczością" – mówi prezes Fundacji Giesche Rafał Wyszyński.

W ramach projektu "Lato w Plenerze" wystąpią więc m.in. Mery Spolsky (10.07.), ReTo (16.07.), donGURALesko (6.08), Raz Dwa Trzy (21.08) i Waglewski Fisz Emade (29.08.).

Nie wiadomo natomiast, czy letnie atrakcje plenerowe zostaną zorganizowane tak jak w ubiegłych latach przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym i hali Spodka w Katowicach. W MCK działa bowiem obecnie szpital tymczasowy oraz punkt szczepień przeciw COVID-19. "O planach na ten sezon w chwili obecnej jeszcze nie komunikujemy, wszystko zależy od rozwoju sytuacji" - poinformował zarządca obiektów. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Śląskie

Dominika Pazdyka
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo