CBA przeanalizuje wniosek Sobolewskiego

CBA dokona analizy wniosku posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego o zbadanie oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

cba.gov.pl

CBA odpowiadając w piątek na pytania PAP potwierdziło, że wniosek Sobolewskiego wpłynął do Biura tego samego dnia. Jednocześnie poinformowało, że "Biuro dokona analizy przedmiotowego pisma".

W piątek Szef Komitetu Wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski zawnioskował do CBA o przeprowadzenie kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego.

"W związku doniesieniami medialnymi o pobieranych wynagrodzeniach, stanie majątkowym i składnikach majątkowych pana posła na Sejm Roberta Kropiwnickiego, wnoszę o przeprowadzenie kontroli rzetelności, prawidłowości i prawdziwości oświadczenia majątkowego posła na Sejm RP Roberta Kropiwnickiego, z dnia 7 maja 2020 r., oraz uprzednio składanych oświadczeń majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych"

– brzmi fragment pisma do CBA.

W środę w RMF FM poseł KO Robert Kropiwnicki pytany o to, czy jest "kolekcjonerem" mieszkań, odparł, że "raczej inwestorem".

Na uwagę dziennikarza, że posiada dziewięć mieszkań, Kropiwnicki odparł, że jest posłem zawodowym od 2015 r., a wcześniej pracował w spółce, w której zarabiał więcej niż poseł.

"Jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 roku, wcześniej długo pracowałem, byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł" - mówił Kropiwnicki.

Poseł KO dodał, że była to "spółka samorządowa", w której pracował 12 lat i to wówczas odłożył pieniądze na zakup mieszkań.

Skąd wziął się ogromny majątek posła Roberta Kropiwnickiego? Odpowiedz w naszej najnowszej SONDZIE! [KLIKNIJ]

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#CBA #Krzysztof Sobolewski #Robert Kropiwnicki #oświadczenia majątkowe

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo